Archive for Author: Monika

BELL HYPOALLERGENIC SUPER NUDE СЈАЈ ЗА УСНИ

Сјај за усни во нежни Nude нијанси. Дава сјај и волумен. Омекнува и храни. Овозможува пријатно чувство на меки усни. Со специјален апликатор за прецизна и лесна примена. Погоден за чувствителни и иритирани усни. Дерматолошки тестиран производ

Повеќе

BELL HYPOALLERGENIC МОЛИВ ЗА УСНИ LONG WEAR

Прецизни контури и долготраен молив за усни благодарение на хипоалергичната линија. Мека, нежна текстура, молив за усникој лесно се нанесува. Овозможува долготраен ефект, не ги суши усните и не серазмачкува. Сетот вклучува две живописни бои – црвена и интензивна...

Повеќе

Маскара Great lashes regenerist

Маскара за издолжување и виткање на трепките која обезбедува експресивна шминка и изглед на очите. Хранливите материи содржани во формулата, како што се маслото од семе од коноп, пченица, пченка и протеини од соја, пантенол, рицинусово масло и маслиново...

Повеќе

Pure for Her

Основни белешки: ветивер, ванила, пачулидиректно шише со полирани странични рабови и дебела стаклена основаСкандинавска елеганцијаТоп ноти: бергамот, роза, цвет од портокалСрцеви белешки: јасмин, мошус, килибар

Повеќе

PURE PERFUME FOR HIM

Основни ноти: мошус, мов, ванила, сандалово дрво, ветивердиректно шише со полирани странични рабови и дебела стаклена основаСкандинавска елеганцијаТоп ноти: бергамот, мандарина, смрекаБелешки за срце: кедрово дрво, лаванда, цимет, бор

Повеќе

MANHATTAN ТУШ MULTI EFFECT LINER WATERPROOF

Водоотпорен туш за очи за прецизно исцртување. Во форма на пенкало, лесно се користи. Закосениот врв ви овозможува да направите тенки или дебели линии. Ајлајнерот е водоотпорен, оставајќи зад себе интензивна црна боја која не се размачкува. Со Manhattan...

Повеќе

MANHATTAN CLEARFACE ПУДРА BB CREAM

Антибактериски ББ крем кој успешно ги прикрива несовршеностите на кожата, ја штити и смирува вашата кожа. Има навлажнувачки ефект и до 24 часа и штити со SPF 15. Овозможува кожата да дише. Каракатеристики:– ББ крем со антибактериска заштита– Ефективно...

Повеќе

MANHATTAN – Кармин за усни ALL IN ONE

Долготрајна формула со силен сјај со светла заситена боја и пријатно чувство. Со подлога која ги храни усните и ги прави да изгледаат измазнети и помеки.• со вградена подлога со хранлив ефек • со технологија за зачувување на бојата...

Повеќе