Bell HYPOAllergenic

Серијата Bell HYPOAllergeni е исклучително прифатлива хипоалергична козметика која е решение за секој со преосетлива кожа и очи.

Производите на Bell HYPOAllergenic содржат високо квалитетни состојки и нежни нежни формули кои имаат одлична толеранција на кожата.

Козметичкиот опсег Bell HYPOAllergenic е наменет за лица со чувствителни очи, носат очила или контактни леќи и за секој со алергиска реакција, воспаление и иритација. Составот на производот ги исклучува потенцијалните алергени, кои честопати доведуваат до сувост, непријатно чешање, иритација, црвенило и воспаление на очите. Затоа Bell HYPOAllergenic е исклучително погоден за лица со чувствителна и алергиска кожа.

Сите производи имаат дерматолошки докажана толеранција на кожата, а оние што се користат во пределот околу очите, се испитани офталмолошки. Тестовите беа извршени од независен институт. Сите формули се тестирани на група од 40 лица кои имаат атопична и особено чувствителна кожа. По примената на козметиката HYPOAllergenic во ниту една од нив не е пријавена алергиска реакција или иритација од применетите производи.

Серијата Bell HYPOAllergenic се одликува со одлична привлечност и модерна шминка со широк спектар на бои од нежни до смели светли нијанси.


Погоден е за сите типови кожа, не само чувствителни и алергични, совршени за прикривање на акни и комедони. Како и за луѓе кои се иритирани од надворешни негативни влијанија.

Bell HYPOAllergenic – повеќе од шминка.

Project Details

  • Земја на потекло : Полска
  • Посетете го нивниот сајт :
  • :