Esprit

Основан во 1968 година, Есприт е меѓународен моден бренд кој, верен на своите корени, изразува опуштен и весел калифорниски начин на живот. Есприт создава инспиративни колекции за жени, мажи и деца со висококвалитетен материјал и со големо внимание на деталите. Сите производи на Есприт ја покажуваат посветеноста на компанијата да им даде на потрошувачите ова чувство „добро да изгледа добро“. „Есприт де корпус“ на компанијата се одразува на позитивен и социјален став кон животот што опфаќа заедница, семејство и пријатели – во овој неформален и обичен калифорниски стил, стилот на Есприт. Колекциите на Есприт се достапни во над 40 земји низ целиот свет, во околу 700 сопствени продавници за малопродажба и 6.160 продажни салони, вклучително и франшизни продавници и места за малопродажба во стоковните куќи. Бизнисот ги дистрибуира своите производи под две марки: Есприт и Едц. Есприт котира на берзата во Хонг Конг од 1993 година и има седиште во Германија и Хонг Конг.

ESPRIT WOMAN & ESPRIT MAN

НЕКА СВЕТАТ ТВОИТЕ БОИ

Откријте што се крие на прв поглед. Новите мириси на ESPRIT ги истакнуваат особеностите на вашата личност. За експресивни мажи и жени кои сакаат да ги изненадат другите со оптимизам. Бидејќи вашиот мирис треба да биде богат со карактер колку што сте Вие – без разлика дали тоа е разигран или страствен.

 

ESPRIT WOMAN – THE FRAGRANCE

Интеракцијата на цветни мириси му дава женска леснотија на ESPRIT WOMAN. Во горната нота има симбиоза на мандарина, дискретен мирис на крин и навестување на розова пиперка. Средната нота, раскажува нијанси на божур, заокружени со навестување на овошна праска. Основата има топла нота на мошус, кедар и бел килибар. Мирисот зрачи софистицираност, и се карактеризира со неговиот модерен состав кој нежно и игриво ги потенцира аспектите на секоја жена.

Топ ноти: мандарина, крин, розова пиперка
Средни ноти: розова божур, роза, праска
Основни ноти: мошус, кедар, бел килибар

 

ESPRIT MAN – THE FRAGRANCE

Ароматичниот мирис на ESPRIT MAN комбинира овошни, поморски ноти со дрвени мириси. Врвната нота е морска спреј со овошни компоненти на јаболко и бергамот. Експресивното срце на мирисот плени со комбинација на папрат, ѓумбир и ветивер. Машкиот и моќен основен нота на пачули, мов, мошус и суво дрво го заокружува мирисот.
Мирисот ESPRIT MAN е динамичен состав кој ја истакнува машкоста и импулсивноста.

Топ ноти: бергамот, јаболко, морска пена
Средни ноти: воден папрат, ѓумбир, ветивер
Основни ноти: пачули, мов, мошус, суво дрво

 

 

LIFE BY ESPRIT

Донесете боја во вашиот живот и ширете го на светот. Уживајте во животот во потполност секој ден и уживајте во додавањето лични допири. Новиот мирисен дуо живот од Есприт го отелотворува овој уникатен животен стил и носи неочекувани и шарени моменти во вашиот живот. Реинтерпретацијата на мирисот се заснова на добро познатиот класик и плени со нов, модерен мирисен состав.

Понатаму, дизајнот на пакувањето е привлечен со разнобојни акценти и познатите елементи за дизајн на марката Есприт.

 

THE FRAGRANCE

Цветни, овошни спогодби во комбинација со нежен, дрвен мирис му даваат нов живот на Есприт за нејзината женственост и леснотија. Составот се одвива во увертира на навестувања на цвет од цреша и круша, создавајќи овошни, цветни нијанси во комбинација со роза и иланг-иланг. Интеракцијата на суштината на сандалово дрво и ванила совршено го заокружува составот и му ја дава сензуалност и допир на елеганција.

Топ ноти: цвет од јасмин, круша
Средни ноти: се зголеми, иланг-иланг,
Основни ноти: мошус, пачули, сандалово дрво, ванила

 

Свежите и ароматични ноти создаваат жив и стимулативен состав на животот од страна на Есприт за него. Прелудата на лимон и мандарина ја дава свежината на мирисот и се обединува во стимулативна врвна нота преку длабок и изненадувачки договор со апстис. Во срцевата нота, моќните навестувања на помело, лаванда и морска спреј се расплетуваат во ароматичен мирис. Совети за килибар и мошус создаваат благородна и машка нота.

Топ ноти: лимон, мандарина, апслинт
Средни ноти: pomelo, лаванда, морска спреј
Основни ноти: килибарно дрво, мошус

ПАКУВАЊЕ

Дизајнот на новиот мирис на дуо, со неговиот атрактивен и современ изглед. Познатиот дизајн на ленти беше модернизиран и симболично се залага за „Е“ во брендот на Есприт. Новите комбинации на бои овозможуваат оптимизам и леснотија на дизајнот на пакувањето. Пакетчињата на дамите се воодушевувачки со кајсија и розе, додека енергичното црвено му дава дизајн на изненадувачки допир. Дизајнот на мажите е привлечен поради неговата силна портокалова и впечатлива сина боја, давајќи му на дизајнот свеж и машки карактер.

Project Details

  • Земја на потекло : Германија
  • Посетете го нивниот сајт :
  • :