Tom Tailor

Марката TOM TAILOR се залага секогаш да кажува „да“. Да на животот и на самите себе. Новиот мирис го отелотворува овој став и зрачи со спортска елеганција за сите авантури, што ги носи животот. Сјајните, моќни мириси ги тера да зрачат со самодоверба, не само што го надополнуваат секој модерен изглед, туку и ја изразуваат индивидуалната личност. Мирис за сите дами и господа кои сакаат повеќе од животот!

TOM TAILOR FOR HER – The fragrance for her

Состав на состојки полни со радост и женственост. Цветно-свеж мирис со праска, ѓумбир и бергамот се откриени во горната нота. Миризбата со ружа, фрезија и мирабела, миризбата добива сладок цветен нагласок во средната нота. Екстракти од слива, кедар и мошус остануваат од основната нота.

Топ ноти: праска, ѓумбир, бергамот
Средни ноти: роза, фрезија, mirabelle
Основни ноти: слива, кедар, мошус

 

TOM TAILOR FOR HIM – The fragrance for him

Совршен спој на машкост и елеганција. Во горната нота, бергамот, мандарината и малина додаваат свежина, додека средните ноти божур, лаванда и гераниум му даваат на мирисот букет билки. За да се заокружат, основните ноти сандаловина, пачули и кожа даваат долготрајна, зачинета завршница.

Топ ноти: бергамот, мандарината, малина
Средни ноти: божур, лаванда, гераниум
Основни ноти: сандалово дрво, пачули, кожа

Шишенцата

Шишенцата доаѓаат во модерен и автентичен стил во безвременски бои. Деликатната пастелна роза на женскиот мирис контрасти убаво со длабоката темно сина боја на машкиот мирис. Двете шишиња нудат разиграна елеганција преку дијамантскиот крој на површината на шишето.
Комбинацијата на тркалезни и аголни елементи совршено се хармонизира со оптимистичкиот, самоуверен состав на мирис.

 

“КАЖИ ДА” – да паузирате и свесно да го доживеете секојдневниот живот.
“КАЖИ ДА” – и дознајте што уживате.
“КАЖИ ДА” – до малите моменти што ве прават среќни, затоа што „уживањето во моментот значи уживање во животот“.

Новото мирисно дуо BE MINDFUL комбинира чиста животна радост, позитивна енергија, оптимизам на природен, свеж и весел начин и се залага за оние кои копнеат по рамнотежа во животот.

TOM TAILOR BE MINDFUL WOMAN – The fragrance for you

Мирисот се расплетува во свежа врвна нота мандарина и портокал. Цветно-слаткото мешање на лилјаните од долината и праските ја буди магијата на пролетта. Мусјата и ванилата создаваат допир на топлина во основната нота, потсетувајќи на првите зраци во годината.

Топ ноти: портокал, мандарина
Средни ноти: Момина солза, праска
Основни ноти: мошус, ванила

 

TOM TAILOR BE MINDFUL MAN – The fragrance for him

Зачинетата-цитрусна ѓумбир нота создава духовен и неодолив мирис. Цвет на лаванда во комбинација со кедарски ноти во средната нота поставуваат трево-цветни нијанси и ја потенцираат рафинираната арома на овошјето Манинка. Мекиот кожен допир во комбинација со килибар и ветивер го комплетира составот и му дава на миризлива заводлива машкост.

Топ ноти: ѓумбир, бибер, лимон, грејпфрут
Средни ноти: манинка овошје, цвет од лаванда, кедар
Основни ноти: кожа, килибар, ветивер

TOM TAILOR BE MINDFUL WOMAN & MAN – Шишенцата

Шишенцата се стилски и безвременски.
Женското шише со женски мирис ја одразува уникатната женственост и разиграна елеганција, додека висококвалитетната етикета од розово злато го нагласува стилскиот дизајн. Главниот момент е нежниот цвет на органза кој претставува joie de vivre и леснина.
Амблем сличен на платина го украсува машкото шише, а капачето ја потенцира машкоста на мирисот.

 

 

Специјалните моменти што ги споделуваме со најблиските се најдобри спомени. Новата ексклузивна линија на парфеми TOM TAILOR е посветена на овие уникатни моменти во нашите животи.
Одејќи боси во паркот или уживате во зајдисонцето од некои кровни места во градот … ова се незаборавни работи во нашиот секојдневен живот. Ова се моментите што вреди да се споделиме со личноста која ни е светот – претворајќи ја врската во нешто посебно.
Новото дуо парфем природно ја исплатува скриената врска меѓу него и неа. Создаден со елементи кои одразуваат елеганција, сензуалност и модерност, новиот ЕКСКЛУЗИВЕН мирис е направен да ги придружува уникатните моменти во животот и да ги направи незаборавни.
 

TOM TAILOR EXCLUSIVE – for Her

Аромата открива свежи врвни ноти на мандарина, круша, кајсија и капина. Чувствителните срцеви ноти му даваат на мирисот свеж цветен мирис изработен од циклама, крин од долината и магнолија. Финалето доаѓа со елегантно трио мошус, сандалово дрво и бадем.

Топ ноти: мандарина, круша, кајсија, капина
Средни ноти: момина солза, циклама, магнолија
Основни ноти: мошус, сандалово дрво и бадем

 

TOM TAILOR EXCLUSIVE – for Him

Моќен почеток потенциран со бергамот, грејпфрут, ѓумбир и нотка нане. Средните ноти нè пленат со аромата јаболко, шафран, лаванда и малку ананас. Зачинетите елементи на килибар, кожа, мошус и пачули создаваат возвишен финиш што зрачи со сензуална моќ.

Топ ноти: бергамот, грејпфрут, нане, ѓумбир
Средни ноти: јаболко, лаванда, шафран, ананас
Основни ноти: килибар, кожа, сандалово дрво, мошус, пачули

TOM TAILOR EXCLUSIVE WOMAN & MAN – Дизајн

Дизајнот на двете шишиња совршено се вклопува. Темната сина боја на машкото шише е зафатена во женското шише и е надополнето со деликатна розова боја. Вијалата на дамата е украсена со хартија која се потсетува на деликатна хартиена буква врежана со името на мирисот. Капачето за машки шишиња убедува со едноставен дизајн и елегантно сребро.

 

 

Инспириран од духот на модните престолнини ширум светот, новата линија на парфеми од TOM TAILOR, Urban Life, е задолжителна за урбаниот играч.
Неговата спортска свежина и природна вибрација го слават урбаниот животен стил кој се карактеризира со доверба, автентичност и разновидност.

 

TOM TAILOR URBAN LIFE WOMAN

Мандарината, портокаловата и црната рибизла создаваат неодолив состав како врвна нота. Неговата средна нота е возбудлива мешавина од цвет од јасмин и портокал, при што праската додава природна плодност. Мирисот е заокружен со сензуална комбинација на кедар, гуајак, карамела и пачули.
URBAN LIFE WOMAN е клучна, суштинска важност за независната, космополитска жена која се соочува со секој предизвик со самодоверба и животна радост.

Топ ноти: мандарина, портокалова, црна рибизла
Средни ноти: јасмин, цвет од портокал, праска
Основни ноти: кедар, џокер, карамела, пачули

 

TOM TAILOR URBAN LIFE MAN

Овој ароматичен мирис комбинира премиум дрвени ноти со свеж цитрус. Прејадувањата од Бергамот, лимонот и мандарината хармонично доведуваат во зачинета средна нота со ловоров и лаванда. Машкоста на мирисот е обезбедена од длабока мешавина од пачули, кедар и мошус.
Urban Life Man е мирис на амбициозниот човек, отелотворувајќи го урбаниот начин на живот на неговиот индивидуален начин.

Топ ноти: бергамот, лимонот, мандарината
Средни ноти: ловор, лаванда
Основни ноти: пачули, кедар, мошус

 

TOM TAILOR URBAN LIFE WOMAN & MAN – кутии & шишенца

Дизајнот на двете шишиња се карактеризира со јасни, чисти линии и елегантни тонови. Додека розовите и златните се одликуваат со бои за жени, сина, сива и црвена боја се најважни карактеристики за мажите.
Транспарентно, стилско капаче го краси шишето за жени, дополнително завиткано во мека златна лента. За машкиот урбанист, капаче со метален изглед дава привлечен машки дизајн.
Софистицираниот и модерен дизајн на лентите на кутиите го комплетира овој непогрешлив изглед, поддржан од шишенца со елегантен облик.
 

 

TOM TAILOR го слави враќањето на американското „колеџ чувство“ со опсег на мириси, што претставува спортски, лесен и модерен начин на живот. Инспириран од американските колеџ спортови, се појави мирис, кој суптилно ја комбинира спортската свежина со допир на првичен шик.

 

TOM TAILOR COLLEGE SPORT WOMAN

Женски шмек комбиниран со навестување за спорт – тоа е типичен колеџ стил за жени, стил кој TOM TAILOR College Sport Woman го маестрално го одврза во мирис.
Овертоните од портокал и бергамот обезбедуваат свежа вовед во цветните ароми на ливчиња од портокал и ирис, кои се комбинираат во срцето и му даваат на мирисот стилски, лесен карактер. Основната нота на килибар, мошус и ванила го комплиментира мирисот и создава пријатна, ориентална основа.
 

TOM TAILOR COLLEGE SPORT MAN

Паметен, автентичен и спортски кул, вака може да се опише машкиот мирис. Совет од лимон, бергамот, црвена пиперка и кардамон се расплетува во горната нота. Во срцето, цветни ноти на крокус, портокалова ливчиња и јасмин се комбинираат за да му се даде на мирисот обичен, пријатен и лесен мирис. Фондацијата се отвора во зачинета мешавина од дрвени ароми од кедар, тутун, сандалово дрво, килибар и пачули. Муски и ванила ја комбинираат комбинацијата на мириси, давајќи машки, самоуверен изглед.

 

За дизајнот на TOM TAILOR COLLEGE SPORT

Дизајнот на шишињата TOM TAILOR College Sport шишиња и кутии за виткање во комбинација со лесно запаметениот TCS лого, TOM TAILOR амблемот и големиот број го доловуваат класичниот, спортски изглед на колеџ. Ова изгледа играчки со стилски елементи кои се познати од универзитетски спортови како што се кошарка и рагби и потекнуваат од американската Ајви лига. Округлиот шише за неа со шарен лак околу врвот наликува на лакови што ги носат американските навивачи. Модереното сино на шишето за машкиот мирис импресионира со чисти линии. Ова го потенцира лентата за ткаенини во впечатливиот блокстрипен дизајн. Посебен белег е фрленото TCS лого на кутијата што го памети на ум типичниот примерок на поло маичката на колеџ спортист.

 

 

Линијата за мириси EAST COAST CLUB од TOM TAILOR ги привлекува расположенијата на незаменливиот начин на живот на американскиот источен брег. Мирисната линија за него и за неа комбинира свежина и сензуалност. Инспиративни и деликатни како пулсирачките градови на Источниот брег на топлите летни денови.
 

EAST COAST CLUB Woman

Врвната нота инспирирана од цитрус се отвора свежа и жива како летен ветре. Сензуалната срцева нота на крин на долината, раскошна роза и мед сладок јасмин е придружена со природна овошна нота. Праска, малина и слива пренесуваат длабочина во мирисот. Топло ванила, килибар и кедар дрво оставаат траен впечаток на кожата.

Топ ноти: Цитрус
Средни ноти: Јасмин, момина солза, праска, слива, малина, роза, тубероза
Основни ноти: Килибар, кедар, ванила

 

EAST COAST CLUB Man

EAST COAST CLUB Man е заситен со свежи делови од лимон од Сицилија и праска. Срцевата нота маестрално ги балансира споровите на велурот со темјанушки и лаванда-ноти. Мешавина од дрвени мириси кои се сеќаваат на лебдечки дрва и штици во комбинација со килибар и тонка грав ја формираат долготрајната, машкоста и сензуалното сушење.

Топ ноти: Лимон од Сицилија, праска
Средни ноти: Договори за лаванда, виолетова, суеда
Основни ноти: Tonka Bean, Amber, Fair Woods

 

EAST COAST CLUB Woman & Man – шишенца

Заоблениот дизајн на чистото стаклено шише за неа ја отсликува суптилната женственост и импресионира со едноставен, но елегантен изглед и нежни бои од светло сина до корали.
Квадратното шише за него се убедува со самоуверен и свеж код за боја во мастило сина во комбинација со брилијантно црвено-бело. Автентичниот дизајн го рефлектира модното наследство со врежани метални обоени капачиња со вистинска ткаенина лента во блок ленти и вистински етикети на ткаенини на шишињата што личат на парчиња од колеџ.
 

 

TOM TAILOR LIQUID – a fragrance as authentic as life

Автентично, секојдневно и потврдно за животот, тоа е ТОМ ТАИЛОР – чиста радост на животот. Линијата за мириси TOM TAILOR LIQUID совршено го отелотворува овој дух. Современиот и неформален начин на живот на TOM TAILOR е направен за мажи и жени, кои се автентични и во својот премиер на животот. Овие природни мириси се совршен секојдневен придружник и течна суштина на TOM TAILOR.
ТОМ ТАИЛОР фати чиста виталност во композиција која претставува природност и желба со лик на модерна класика.
 

TOM TAILOR LIQUID Man убедува со зачинета-свежа мешавина од рузмарин, мандарина и црн пипер во горната нота. Комбинација на тијар цвет, елеми и егзотични ароми на зрна тонка формира избалансирана срцева нота. Задниот дел од машкиот мирис завршува со сензуални суштини на кедар и сандалово дрво.

 

Составот TOM TAILOR LIQUID Womanената започнува со свежа врвна нота мандарина и портокал со акценти на зачинета пиперка и ситно жито со заживување на свежината. Возбудлив аранжман на цут од јасмин и портокал ја формира срцевата нота и се обединува со женствена нота на роза до неодолив уникатен мирис. Чувствителната топлина на килибар и сандалово дрво го комплетира исушувањето.

Стилскиот современ дизајн на шишињата може да се пофали со чисти линии. Современ и необичен животен стил на TOM TAILOR е претставен со премиум затворање. Кутиите за виткање се карактеризираат со нивниот минималистички дизајн и суптилни бои. Буквите во сребрена боја и сребрениот раб го завршуваат уникатниот дизајн и даваат висок квалитет и карактеристичен изглед.
ТОМ ТАИЛОР ЛИКУИД симболизира основен објект – модерен, стилски и многу природен.

Project Details

  • Земја на потекло : Германија
  • Посетете го нивниот сајт :