Archive for Term: Bell HYPOAllergenic

 • Bell Hipoallergenic мат камена пудра
  190,00 ден.250,00 ден.

  Хипоалергична мат камена пудра за лице од Bell за одличен финиш на вашата шминка. Неговата формула содржи каолин, кој го апсорбира вишок на себум и спречува појава на непријатен сјај. Содржи и витамин Е кои има хидрантантни својства. Пудрата го матари лицето и му дава природен изглед. Kадифенаta текстура и дава мекост и нежност на кожата.

 • Bell HipoAllergenic молив за очи Long Wear
  185,00 ден.

  HipoAllergenic long wear молив за очи. Благодарение на моќната пигментација на производот, можно е да се создаде интензивна линија без грозни пропусти со првата апликација

 • Bell Hypoallergenic Powder молив кармин
  297,00 ден.

  Кармин со кадифена формула за интензивен мат ефект. Екстремно лесната текстура. Карминот остава целосна покриеност во боја по една апликација

 • Bell HYPOAllergenic блескава база Primer Beauty Glow
  520,00 ден. 410,00 ден.

  HYPOAllergenic Primer база подлога за блескав ефект и свеж изглед. Формула збогатена со хијалуронска киселина, екстракт од алое и светлечки рефлектирачки честички. Нанесете го прајмерот пред ставање на пудрата или користете го самостално како таков производ.

 • Bell HYPOAllergenic бронзена пудра Fresh Bronze Powder
  365,00 ден.

  HYPOAllergenic бронзена камена пудра за свеж тен, и природен изглед. Повеќекратна намена, го прави лицето да изгледа исончано, го изедначува тенот на кожата, може да се користи и за контурурање и деликатно обликување на лицето и замена за руменилото.

 • Bell HYPOAllergenic коректор Skin Camouflage
  369,00 ден.

  HYPOAllergenic Skin Camouflage хипоалергичен модерен повеќенаменски крем коректор кој совршено ја подготвува кожата за понатамошни фази на шминка. Погоден за сите типови кожа. Секоја од четирите бои има различна функција. Зелена - крие скршени капилари и црвенило, Розева - осветлува и крие знаци на замор. Нијанси на беж - за маскирање на недостатоците на кожата. Две нијанси можат да се мешаат за да одговараат на бојата на кожата.

 • Bell HYPOAllergenic лак за нокти French Nail Enamel
  148,00 ден.

  Долготраен лак за нокти за совршен френч маникир. Обезбедува долготрајно покривање со нежни нијанси кои се секогаш во мода. Лакот за нокти е дел од серијата "HypoAllergenic" и има хипоалергична формула. Неговата иновативна формула овозможува ноктите да можат да "дишат". Со широка четка за лесна прецизна примена.

 • Bell HypoAllergenic лак за нокти Long Lasting Nail Enamel
  184,00 ден. 148,00 ден.

  Лакот обезбедува долготрајно покривање и интензивна боја. Има хипоалергична формула и овозможува ноктите да "дишат". Благодарение на висококвалитетните полимери во составот, лакот е отпорен на гребнатини и пукање. Неговата специјална четка се прилагодува на обликот на секоја нокти и овозможува лесна и прецизна примена без да остава ленти.

 • Bell Hypoallergenic молив за усни Long Wear
  221,00 ден.

  Hypoallergenic Long Wear - молив за усни прецизен и долготрен.

 • Bell HYPOAllergenic палета сенки Nude Eyeshadow
  292,00 ден.

  HYPOAllergenic Nude Eyeshadow палета сенки за интензивно покривање, со 5 суптилни нијанси. Кремаста лесна формула која дава трајност на шминката на очите. Сенките се нанесуваат лесно и глатко, благодарение на вградените естри на јојоба во формулата.

 • Bell HYPOAllergenic светлечка пудра Illuminating Powder
  233,00 ден. 186,00 ден.

  HYPOAllergenic illuminating светлечка пудра за блескав ефект на вашето лице и тело. Пигментите од бисер интензивно ја прават вашата кожа блескава, ја истакнуваат и даваат уникатен изглед. Производот ја прави кожата да изгледа свежа и опуштена и гарантира долготрајна шминка која останува свежа со часови.

 • Bell HYPOAllergenic течен коректор за очи Liquid Concealer
  156,00 ден.

  HYPOAllergenic течен коректор за очи специјално креиран за нежната околуочната област, оптички ја намалува видливоста на фините брчки и ги отстранува трагите на замор. Одлично се слива со кожата и ги прикрива темни кругови и подуеноста околу очите. Се нанесува прецизно, благодарение на вклучениот апликатор.