Archive for Term: Dr.Scheller

 • Dr Scheller 7-дневна терапија против брчки Арган & Aмарант, 7 ампули x 1мл
  870,00 ден

  DR.SCHELLER 7-дневна терапиja против бръчки сo Арган & Амарант за зрела кожа • Моментален ефект: брз видлив резултат • Ги минимизира фините линии и брчките • Ги брише сувите линии • Ја тонизира (затега) кожата • Овозможува интензивна хидратација 7-дневната терапија против брчки со арган, амарант и екстракт од паракрес е многу ефикасен третман со момемтален ефект. Концентратот од арганово масло, амарант и екстракт од паракрес е силно ефективна формула со моментален ефект. Оваа 7-дневна енергетската терапија ја омекнува кожата, ги измазнува сувите линии и брчките и ги измазнува нерамнините на кожата. Начин на употреба: Наутро или навечер нанесете на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето. Ампулата внимателно се крши, се истура содржината на дланката и со кружни масирачки движења се втрива во кожата. Почекајте малку додека се апсорбира. Само за надворешна употреба!

 • DR. SCHELLER Арган и Амарант ноќна крема за лице против брчки - 50мл
  980,00 ден

  DR.SCHELLER АРГАН И АМАРАНТ Ноќна крема против брчки • Лифтинг ефект • За зрела кожа • Ги минимизира брчките • Ги измазнува фините линии • Стимулира природен процес на регенерација ноќе • Хидрира • Ја подобрува еластичноста и еластичноста на кожата Вистинска релаксација во тек на ноќта. Затегнувачка крема против брчки го стимулира природниот процес на регенерација на клетките во текот на ноќта. Содржаните масла од ши и јадро од кајсија обезбедуваат богата конзистентност на кремот, со што се минимизираат фините линии и брчките, се зголемува еластичноста и еластичноста. Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина - содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка - висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирана во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре. * регистрирана трговска марка на Lipoid Начин на употреба: Нанесете навечер на чиста кожа со нежни и лесни масирачки движења.

 • DR.SCHELLER Заштитна хидратантна 24ч. крема за лице со лубеница и моринга - 49мл
  630,00 ден

  Дневна крема за лице од лубеница и моринга за комбинирана кожа. Функција: • Заштитува од сина светлина, УВ и инфрацрвено зрачење • Ја навлажнува и заштитува кожата од дехидрираност • Го намалува формирањето на слободни радикали • Заштитува од загадување од урбаната средина Лето, сонце, плажа и сончање - убава работа :)! Но, треба да ја заштитиме кожата не само од УВ зраци. Зрачењето од сината светлина, како и штетните влијанија на надворешната околината се дополнителен стрес за нашата кожа и може да доведе до иритација, сушење и предвремено стареење. Заштитниот навлажнувачки крем за лице од 24 часа е особено погоден за сува комбинирана кожа. Ја штити кожата деноноќно од предвремено стареење предизвикано од сина светлина, УВА и инфрацрвено зрачење, штетните ефекти на животната средина и слободните радикали. Кожата е оптимално навлажнета и маснотијата на Т-зоната е избалансирана. Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс PhytoSolve® од масло од семе од лубеница, масло од семе од моринга и екстракт од бел ѓумбир - содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од семе од лубеница и екстрактот од бел ѓумбир делуваат однадвор. Другата главна активна состојка - маслото од моринга, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор *регистрирана трговска марка на Lipoid. Начин на употреба: Нанесете ја кремата наутро и навечер на исчистено лице со лесни масирачки движења.

 • DR.SCHELLER Регенерирачка дневна крема за лице со магарешки трн и чиа - 49мл
  750,00 ден

  Интензивна регенерирачка дневна крема за лице со магарешки трн и чиа на Dr.Scheller за многу сува кожа. • Го поддржува процесот на природна регенерација • Ја смирува кожата • Го обновува липидниот слој на кожата • Ја измазнува сувата кожа Смирувачка нега: Богатата крема го подобрува и поддржува природниот процес на регенерација во текот на денот. Го зајакнува липидниот баланс на кожата, ја зголемува еластичноста на кожата и го елиминира непријатното чувство на сува кожа. Ја обновува и балансира кожата во текот на денот. Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која го користи комплексот PhytoSolve®* од лецитин од соја и други корисни состојки во форма на микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од магарешки трн делува од надвор кон внатре. Другата главна активна состојка со висок квалитет, чиа екстрактот се капсулира во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор. *регистрирана трговска марка на Lipoid Начин на употреба: Нанесете навечер на чиста кожа и нежно масирајте со лесни движења.

 • DR.SCHELLER Регенерирачка ноќна крема за лице со магарешки трн и чиа - 49мл
  850,00 ден

  Регенерирачка ноќна крема за лице со магарешки трн и чиа на Dr.Scheller за многу сува кожа. • Го поддржува процесот на природна регенерација • Ја смирува кожата • Го обновува липидниот слој на кожата • Ја измазнува сувата кожа Смирувачка нега: Богатата крема го подобрува и поддржува природниот процес на регенерација во текот на ноќта. Го зајакнува липидниот баланс на кожата, ја зголемува еластичноста на кожата и го елиминира непријатното чувство на сува кожа. Ја обновува и балансира кожата навечер. Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која го користи комплексот PhytoSolve®* од лецитин од соја и други корисни состојки во форма на микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од магарешки трн делува од надвор кон внатре. Другата главна активна состојка со висок квалитет, чија екстрактот се капсулира во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор. *регистрирана трговска марка на Lipoid Начин на употреба: Нанесете навечер на чиста кожа и нежно масирајте со лесни движења.

 • DR.SCHELLER Хидратантен 24ч. флуид за лице со лубеница и моринга - 49мл
  630,00 ден

  Хидратантен флуид за лице од лубеница и моринга за комбинирана кожа. Функција: • Има мат ефект и го намалува сјаењето на лицето. • Заштитува од сина светлина, УВ и инфрацрвено зрачење • Ја навлажнува и заштитува кожата од дехидрираност • Го намалува формирањето на слободни радикали • Заштитува од загадување од урбаната средина Лето, сонце, плажа и сончање - чиста работа! Но, треба да ја заштитиме кожата не само од УВ зраци. Зрачењето од сината светлина, како и штетните влијанија на надворешната околината се стресни дополнително за нашата кожа и може да доведе до иритација, сушење и предвремено стареење. Заштитниот 24ч. навлажнувачки флуид за лице е особено погоден за комбинирана кожа. Ја штити кожата деноноќно од предвремено стареење предизвикано од сина светлина, УВА и инфрацрвено зрачење, штетните ефекти на животната средина и слободните радикали. Кожата е оптимално навлажнета и маснотијата на Т-зоната е избалансирана. Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс PhytoSolve® од масло од семе од лубеница, масло од семе од моринга и екстракт од бел ѓумбир - содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од семе од лубеница и екстрактот од бел ѓумбир делуваат однадвор. Другата главна активна состојка - маслото од моринга, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре. * регистрирана трговска марка на Lipoid. Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на исчистено лице со лесни масирачки движења.

 • DR.SCHELLER Арган и Амарант дневна крема за лице против брчки - 50мл
  910,00 ден

  Dr. Scheller Арган и Амарант дневната крема против брчки гарантиран ефект: • Лифтинг ефект • За зрела кожа • Ги минимизира брчките • Ги измазнува фините линии • Ја подобрува еластичноста на кожата • Ја зајакнува отпорноста на кожата Природен „лифтинг“ секој ден! Зацврстувачкиот дневен крем против брчки (50 ml) ја враќа младешката свежина на кожата. Ги минимизира фините линии и брчките, ја зајакнува еластичноста и еластичноста на кожата. Ја заштитува кожата од предвремено стареење и штетните ефекти на слободните радикали. Обезбедува совршена хидратација. Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина - содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка - висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре. * регистрирана трговска марка на Lipoid Начин на употреба: Нанесете наутро по миење на лицето, и после тонирање и нанесување серум. Нежно тријте со лесни масирачки движења.

 • DR.SCHELLER Арган и Амарант Лист Маска против брчки
  135,00 ден

  Сертифицирана Лист маска против брчки со Арган и Амарант. Без сомнение лист - маските се мегахит! Тие се погодни кога сте на пат, лесни за употреба и брзо дејствување. Ултра-тенкиот неткаен лист целулоза е импрегниран со природен состав на активни состојки, како што се органски екстракт од арган, екстракт од семе од амарант и вредна хијалуронска киселина. Се става директно на лицето неколку минути за да обезбеди ефективна богата нега на кожата. Листот совршено се вклопува во формата на лицето и е 100% биоразградлив. Дејство: • Ги намалува линиите и брчките • Ја зголемува еластичноста и ја затегнува кожата • Го подобрува процесот на природна регенерација • Ги брише надворешните знаци на предвремено стареење • За свеж, сјаен и рамномерен тен. Начин на употреба: Нанесете ја маската веднаш по миењето на лицето и нежно притиснете. Отстранете го заштитниот слој и прилагодете ги контурите. Потпрете се и опуштете се. Оставете да делува 15 минути. Отстранете ја маската. Остатоците може нежно да ги истриете во кожата. Наш совет: Во лето, ставете ја маската во фрижидер пред употреба, така што ќе обезбеди интензивна нега со свеж ефект на ладење.

 • DR.SCHELLER Арган и Амарант Околуочна крема против брчки - 15мл
  1.050,00 ден

  DR.SCHELLER Арган и Амарант Околуочна крема против брчки гарантиран ефект: • Лифтинг ефект • За зрела кожа • Ги брише намигнувачките брчки околу окото • Смирувачки ефект • Хидрирачки ефект • Ја подобрува еластичноста и еластичноста на кожата За совршени сјајни очи. Зацврстувачкиот крем за очи ја измазнува деликатната област околу очите и ги крие трагите на стареење. Има долготраен ефект. Ги брише брчките на лицето. Содржаните вредни состојки ја негуваат кожата во длабочина. Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина - содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка - висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре. * регистрирана трговска марка на Lipoid Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа околу очите.

 • DR.SCHELLER Гел за миење лице против загадување (Anti-Pollution) - 125мл
  490,00 ден

  Гел за миење лице против загадување од околната средина и загаден воздух. • Дополнителна нега со моментален ефект • Ги чисти порите нежно и длабоко • Без алкохол • За сите типови на кожа Anti-Pollution Гелот за миење лице темелно ја отстранува шминката и нечистотиите од се по загадената животната средина и воздух. Целосно ги чисти порите и создава пријатно свежо чувство. Одговара за сите типови на кожа, во својот состав не содржи алкохол! Како да се користи: Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте и исплакнете темелно со вода. Главни активни состојки се: екстракт од Алое вера и екстракт од цветот на праска. • без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси • Произведено во Германија • толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана • 100% веган • Natrue сертифициран

 • DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант - 30мл
  1.050,00 ден

  DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант гарантиран ефект: • Ја намалува длабочината на брчките за 16% * • За зрела кожа • Ги минимизира брчките • Ја измазнува кожата • Ја подобрува еластичноста • Регенерира Интензивниот серум за лице, врат и деколте видливо ги измазнува линиите и брчките, хидрира и ги исполнува резервите на вода, ја штити кожата од штетни надворешни влијанија. Аргановото масло, екстрактот од семе од амарант и хијалуронската киселина обезбедуваат максимално дејство против брчки. Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина - содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка - висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре кон надвор. * регистрирана трговска марка на Lipoid Ја намалува длабочината на брчките за 16% * Докажано е дека DR.SCHELLER Интензивниот серум против брчки ја намалува длабочината на брчките за + 16% по 28 дена. * Просечна вредност по 28 дена, тестирани 20 лица. Извор: Derma Consult Concept GmbH Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа.

 • DR.SCHELLER Интензивна регенерирачка ноќна крема за лице со магарешки трн и чиа - 49мл
  850,00 ден

  Интензивна регенерирачка ноќна крема за лице со магарешки трн и чиа на Dr.Scheller за сува и многу сува кожа. • Го поддржува процесот на природна регенерација • Ја смирува кожата • Го обновува липидниот слој на кожата • Ја измазнува сувата кожа Смирувачка нега: Богатата крема го подобрува и поддржува природниот процес на регенерација во текот на ноќта. Го зајакнува липидниот баланс на кожата, ја зголемува еластичноста на кожата и го елиминира непријатното чувство на сува кожа. Ја обновува и балансира кожата навечер. Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која го користи комплексот PhytoSolve®* од лецитин од соја и други корисни состојки во форма на микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од магарешки трн делува од надвор кон внатре. Другата главна активна состојка со висок квалитет, чиа екстрактот се капсулира во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор. *регистрирана трговска марка на Lipoid Начин на употреба: Нанесете навечер на чиста кожа и нежно масирајте со лесни движења.