Archive for Term: Лице

 • Bell HYPOAllergenic Fresh Glow хајлајтер за лице и тело
  255,00 ден

  Совршен за стробување. Бисерните пигменти интензивно ја истакнуваат кожата, давајќи и уникатен изглед и правејќи ја вашата кожа апсолутно блескава. Производот прави кожата да изгледа свежаи опуштено. Производот гарантира долготрајна шминка што останува свежа со часови. Тестирано под надзор на дерматолог. Погоден за лица со чувствителна или склона кон иритација кожа

 • Bell Creamy Touch корегирачка течна пудра
  233,00 ден

  Корегирачка течна пудра со кремаста формула, лесна е за примена и совршено ги крие недостатоците на лицето. Делува измазнувачки на лицето и обезбедува кадифено нежен тен. Совршено се матира, и така го елиминира непријатниот сјај на лицето. Има долготраен ефект. Навлажнувачката формула создава природен здрав изглед без ефект на маска.

 • Bell Full Shine хајлајтер за лице и тело
  230,00 ден

  Овој универзален производ видливо го осветлува и лицето и телото, давајќи му сјаен изглед со часови. Тоа ви овозможува да го постигнете ефектот од нежен сјај до огледало-финиш, што го прави производот совршен за стробинг. Производот обезбедува кадифена завршница и оптички ја измазнува вашата кожа.

 • Bell HYPOAlergenic интензивен хидратантен двофазен серум со хијалуронска киселина
  469,00 ден 419,00 ден

  Хипоалергичен интензивно навлажнувачки серум со хијалуронска киселина Иновативниот двофазен серум интензивно навлажнува благодарение на содржината на хијалуронска киселина и масло од семки од кајсија. Го враќа сјајот, еластичност и чувство на удобност на кожата. Благодарение на лесната формула, лесно и брзо се апсорбира без да се оптоварува кожата. Дури 99% од состојките од природно потекло. Веган. Композицијата е развиена во согласност со трендот „Чиста убавина“. Погодно за луѓе со чувствителна кожа склона на иритации. Тестирано под надзор на дерматолог.

 • Bell HYPOAllergenic Anti-Smog Primer - база против загаден воздух
  513,00 ден 470,00 ден

  Иновативен производ прајмер-база, кој во својата формула вклучува квалитетни природни состојки како екстракт од семе од коноп и сок од листови од алое вера, интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува нејзината цврстина и го забавува процесот на стареење. Содржи и екстракт од морски алги богати со минерали, кој создава бариера на кожата и така ја штити од загадување и штетни надворешни фактори. Ефикасно ја продолжува издржливоста на шминката, давајќи чувство на удобност во тек на целиот ден. Вегански производ. Тестирано под надзор на дерматолог. Погодно за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација.

 • Bell HYPOAllergenic Drop течна пудра
  626,00 ден 560,00 ден

  Течна пудра кој обезбедува силно покритие и има импресивна издржливост. Лесната формула оптички ги измазнува малите брчки без да ги исуши. Погодна за сите типови на кожа. Богата со минерали на морска вода и екстракт од семе од тиква, кои имаат смирувачки ефект и ја прават идеална за секојдневно шминкање. Пре употреба протресете убаво и нанесете неколку капки на лицето. Нанесете нежно со прстите или со четка или тампон. Тенкиот слој обезбедува густа рамномерна покриеност. Дерматолошки тестиран производ. Погоден за луѓе со чувствителна кожа, склона на иритација и воспаление.

 • Bell HYPOAllergenic Fresh Mat крем-пудра за лице
  564,00 ден 495,00 ден

  За свеж и опуштен изглед. Содржаниот скроб од тапиотка обезбедува долготраен ефект на матирање. Оптички ја измазнува кожата, ги намалува порите и ги брише фините линии. Заситените пигменти собрани од маслото од јојоба имаат хидратантно дејство и овозможуваат лесна апликација. Кремастата формула совршено се прилагодува на кожата и создава прекрасен природен тен. Достапно во две нијанси: 03 - Natural beige и 04 - Tanned. Погодно за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

 • Bell HYPOAllergenic Just free skin коректор Light Liquid
  318,00 ден

  Хипоалергичен коректор со екстракт од алое, киноа и бел чај. • Чиста формула за убавина • мин. 90% природен состав • Активни состојки: екстракт од киноа, алое и бел чај • Добра покриеност, формула отпорна на пот, • Ѓи покрива недостатиците и црвенило на лицето, и темни кругови околу очите. • Лесна формула која лицето дури и не ја осеќа. Идеален како основа за сенки. 100% Веган. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склони кон алергии. Дерматолошки тестиран производ.

 • Bell HYPOAllergenic Just free skin мулти функционална основа за пудра
  381,00 ден 340,00 ден

  Хипоалергична смирувачка основа со екстракт од алое, киноа и бел чај • UNICEX производ (за мажи и жени) • Чиста формула за убавина • мин. 90% природен состав • Активни состојки: екстракт од киноа, алое и бел чај • Го смирува црвенило (дури и после бричење) • Го изедначува тенот на кожата. • Ја осветлува и видливо ја измазнува кожата 100% Веган. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склони кон алергии. Дерматолошки тестиран производ.

 • Bell HYPOAllergenic Just free skin течна пудра Light Liquid
  548,00 ден 490,00 ден

  Хипоалергична основа со алое, киноа и екстракт од бел чај • Чиста формула за убавина. • мин. 90% природен состав. • Активни состојки: екстракт од киноа, алое и бел чај. • Ја хидрира, храни и подмладува кожата. • Не се собира во набори, пори и брчки. • Го измазнува и осветлува тенот. 100% Веган. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склони кон алергии. Дерматолошки тестиран производ.

 • Bell HYPOAllergenic Nude&Moist течна пудрa
  784,00 ден 719,00 ден

  Хидратантна и негувачка хипоалергичната течна пудра со интензивно покривање. Оваа течна пудра содржи природен бетаин и екстракт од семе од коноп кои обезбедуваат хидратација што и е потребна на вашата кожа и ја зајакнуваат еластичноста на вашето лице. Нејзината формула е лесна и кремаста а самото паковање е со пумпица која овозможува прецизно дозирање за да се добие потребната покриеност. Формулата е збогатена со витамини, минерали и антиоксиданси. Содржи и меланин кој ја штити кожата од штетните ефекти на сината светлина што ја емитираат екраните на телефоните или компјутерите. Исто така оваа пудра го изедначува тенот на кожата и ги покрива недостатоците без да се осеќа затегнатост лицето. Спречува стареење на кожата. Природниот бетаин има навлажнувачки ефект, што ја прави кожата да изгледа свиленкаста мазна. Вегански производ, тестиран под надзор на дерматолог. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација. Достапна во 4 нијанси: 01-light beige, 02-beige, 03-sand, 04-natural ton.

 • Bell Hypoallergenic Prime & Fix спреј за фиксирање на шминка, со хијалуронска киселина - 50мл
  277,00 ден

  Спреј кој гарантира дека вашиот прекрасен изглед на шминката ќе трае цел ден. Иновативниот спреј може да се користи и како прајмер и како спреј за фиксирање. Над кожата се формира невидлив слој кој ја штити шминката. На овој начин можете да бидете сигурни дека вашата шминка ќе изгледа совршено во текот на целиот денот. Збогатена со хијалуронска киселина, така што кожата останува хидрирана и не се исуши. Производот се состои од 95% природни состојки. 100% Веган. Погоден за луѓе со чувствителна кожа. Тестирано под надзор на дерматолог Упатства за употреба: добро протресете пред употреба. Затворете ги очите и прскајте го лицето на растојание од 30-40 см. Почекајте малку додека спрејот не создаде невидлив, заштитен слој и уживајте во беспрекорна шминка која ке трае со часови!