Archive for Term: Лице

 • Bell Hipoallergenic мат камена пудра
  190,00 ден.250,00 ден.

  Хипоалергична мат камена пудра за лице од Bell за одличен финиш на вашата шминка. Неговата формула содржи каолин, кој го апсорбира вишок на себум и спречува појава на непријатен сјај. Содржи и витамин Е кои има хидрантантни својства. Пудрата го матари лицето и му дава природен изглед. Kадифенаta текстура и дава мекост и нежност на кожата.

 • Bell HYPOAllergenic блескава база Primer Beauty Glow
  520,00 ден. 410,00 ден.

  HYPOAllergenic Primer база подлога за блескав ефект и свеж изглед. Формула збогатена со хијалуронска киселина, екстракт од алое и светлечки рефлектирачки честички. Нанесете го прајмерот пред ставање на пудрата или користете го самостално како таков производ.

 • Bell HYPOAllergenic бронзена пудра Fresh Bronze Powder
  365,00 ден.

  HYPOAllergenic бронзена камена пудра за свеж тен, и природен изглед. Повеќекратна намена, го прави лицето да изгледа исончано, го изедначува тенот на кожата, може да се користи и за контурурање и деликатно обликување на лицето и замена за руменилото.

 • Bell HYPOAllergenic коректор Skin Camouflage
  369,00 ден.

  HYPOAllergenic Skin Camouflage хипоалергичен модерен повеќенаменски крем коректор кој совршено ја подготвува кожата за понатамошни фази на шминка. Погоден за сите типови кожа. Секоја од четирите бои има различна функција. Зелена - крие скршени капилари и црвенило, Розева - осветлува и крие знаци на замор. Нијанси на беж - за маскирање на недостатоците на кожата. Две нијанси можат да се мешаат за да одговараат на бојата на кожата.

 • Bell HYPOAllergenic светлечка пудра Illuminating Powder
  233,00 ден. 186,00 ден.

  HYPOAllergenic illuminating светлечка пудра за блескав ефект на вашето лице и тело. Пигментите од бисер интензивно ја прават вашата кожа блескава, ја истакнуваат и даваат уникатен изглед. Производот ја прави кожата да изгледа свежа и опуштена и гарантира долготрајна шминка која останува свежа со часови.

 • Bell HYPOAllergenic течен коректор за очи Liquid Concealer
  156,00 ден.

  HYPOAllergenic течен коректор за очи специјално креиран за нежната околуочната област, оптички ја намалува видливоста на фините брчки и ги отстранува трагите на замор. Одлично се слива со кожата и ги прикрива темни кругови и подуеноста околу очите. Се нанесува прецизно, благодарение на вклучениот апликатор.

 • Bell HYPOAllergenic течен хајлајтер Liquid Glow
  595,00 ден. 470,00 ден.

  HYPOAllergenic Liquid Glow течен хајлајтер за светла, свежа и здрава кожа. Уникатна течна формула гарантира долготраен, живописен сјај со навлажнувачки финиш. Производот ја прави вашата кожа да изгледа светла, свежа и здрава. Хајлајтерот може да се нанесе директно на кожата, да се истакне неговиот природен сјај, или да се комбинира со течна пудра.

 • Bell HYPOAllergenic течна пудра Mat & Soft Make Up
  460,00 ден.

  Hipoallergenic Mat&Soft течна пудра за природен изглед без ефект налик на "маска". Неговата хипоалергична формула, без масла, спречува иритација или алергиски реакции. Пудрата има лесна течна текстура која не затвара порите и не формира непријатен ефект на "маска". Ги крие недостатоците и го изедначува тен на лицето. Благодарение на тоа, видливоста на порите и црвенилото на лицето е видно намалена. Течната пудра за одличен мат финиш на шминката.

 • Bell HYPOAllergenic хидратантна база Moisturating Primer
  520,00 ден. 410,00 ден.

  HYPOAllergenic навлажнувачка хидратантна прајмер (база). Иновативна формула на навлажнувачка база, збогатена со растителни шекери, дериват на хијалуронска киселина и екстракт од листави на алое. Ефикасно ја продолжува издржливоста на шминка. Се користи самостално како таков производ или како база пред нанесување на пудра.

 • Bell палета Bad Romance Face & Eye
  690,00 ден.

  Bad Romance Face & Eye палета со 5 нијанси сенки, руменило и бронзер за лице во едно. Сите производи имаат мека и пријатна текстура, која се нанесува лесно и рамномерно, со преливање на тоновите. Сите имаат неутрална боја, сенките се силно пигментирани, со мат и сјаен финиш.

 • Bell течна пудра HYPOAllergenic Full Cover
  551,00 ден. 389,00 ден.

  Hipoallergenic Full Cover течна пудра обезбедува силно матирачко покритие, го изедначува тонот на кожата и ги прикрива флеките и др. недостатоци без маска ефект. Неговата уникатна, кремаста формула има навлажнувачки својства, благодарение на што производот не ја остава вашата кожа сува или потенцира суви точки. Ја штити вашата кожа од УВА зраци и сина светлина на екраните и го забавува процесот на стареење.

 • Bell течна пудра My Everyday
  269,00 ден.

  My everyday течна пудра за рамномерен тен и кадифена сјајност.