Bell HYPOAllergenic туш пенкало за очи Deep Black

Bell HYPOAllergenic туш пенкало за очи Deep Black

323,00 ден. 250,00 ден.

HYPOAllergenic Deep Black екстремно долготрајно туш пенкало за очи. Ајлајнерот има широк зашилен врв, што ја прави апликацијата лесна, а овозможува да направите дискретно потенка или подебела линија на очните капаци.

Категорија: Бренд:

Опис

Откријте ја тајната на ориенталната убавина и обележете го изгледот користејќи го екстремно долготрајниот Deep Black Eyeliner пенкало за очи. Ајлајнерот има широк зашилен врв, што ја прави апликацијата лесна, а овозможува да направите дискретно потенка линија или подебела да се нацрта на очните капаци, обезбедувајќи “чаден” ефект на окото. Неговата формула е долготрајна и обезбедува совршена шминка за очи до 24 часа. Ајлајнерот има хипоалергична формула, која е погодна за дами со чувствителни очи и/или со контактни леќи. Тестирано под офталмолошка контрола.

Бренд