Bell кармин Classic lipstick

Bell кармин Classic lipstick

165,00 ден.

Долготраен кармин со софистицирана боја на усните и елеганција со часови. Содржи екстракт од витамин Ф, ланолин и алое вера, се грижи за усните, ги омекнува, ја подобрува нивната еластичност и ги штити од пукање.

Отстрани
Категорија: Бренд:

Опис

Според Винстон Черчил, карминот има позитивен ефект и кај жените што го носат и кај мажите кои го гледаат тоа. Од „Бел“ нудат многу нијанси на кармин „Класик“, така што можете да изберете и да бидете различни секој ден. Карминот е со висок квалитет и формула што овозможува лесна и рамномерна примена. Долготрајните пигменти во боја гарантираат заситена и софистицирана боја на усните и елеганција со часови. Благодарение на комплексот со екстракт од витамин Ф, ланолин и алое вера, се грижи за усните, ги омекнува, ја подобрува нивната еластичност и ги штити од пукање.

Дополнителни информации

Нијанса

4, 5, 7, 14, 16, 20, 102, 116, 119, 120, 123, 137, 201, 204, 205, 138, 147

Бренд