Life by Esprit for Him EDT

Life by Esprit for Him EDT

490,00 ден.1.100,00 ден.

Машки парфем Life by Esprit for Him EDT (Eau de Toilette). Внесете боја во вашиот живот, уживајте секој ден и уживајте во додавањето на свои допири на светот. Парфемите “Life” на Esprit го доловуваат овој уникатен животен стил и носат неочекувани и цветни моменти во животот. Мирисот се базира на добро познатата класика, но плени со нова, модерна комбинација. Машкиот парфем е витална композиција на свежи и миризливи ноти. Шишето го привлекува погледот со неговиот уникатен шарен дизајн, кој ја симболизира буквата „Е“ во името на брендот. Комбинацијата на бои на светло портокалова и длабоко сина боја му дава на дизајнот свежина и машкост.

Отстрани
Категорија: , Бренд:

Опис

Внесете боја во вашиот живот, уживајте секој ден и уживајте во додавањето на свои допири на светот. Парфемите “Life” на Esprit го доловуваат овој уникатен животен стил и носат неочекувани и цветни моменти во животот. Мирисот се базира на добро познатата класика, но плени со нова, модерна комбинација. Машкиот парфем е витална композиција на свежи и миризливи ноти. Шишето го привлекува погледот со неговиот уникатен шарен дизајн, кој ја симболизира буквата „Е“ во името на брендот. Комбинацијата на бои на светло портокалова и длабоко сина боја му дава на дизајнот свежина и машкост.                                                                Мирисни компоненти на парфемот се:                                                                                                                                                                                          Врви ноти:
● лимон – свежа арома на цитрус со охрабрувачки ефект
● мандарина – слатка цитрусна нота со медена нијанса
● абсент – арома на билки
Средни ноти:
● помело – свежа арома на цитрусно-бор
● лаванда – светла, заситена и интоксибилна арома со цветно-тревни ноти
● морски спреј – свежа арома на морето
Основни ноти:
● килибарно дрво – нота со богата арома која создава чувство на топлина и атмосфера и носи ориентален дух
● мошус – длабока и остра арома која додава допир на сензуалност

Дополнителни информации

Тежина не се применува
Големина

30ml, 50ml, Сет

Бренд