Manhattan течна пудра Endless Perfection Breathable

Manhattan течна пудра Endless Perfection Breathable

645,00 ден 579,00 ден

Долготрајна формула и ултра лесна текстура која и овозможува на кожата да дише. Оваа течна пудра е отпорна на размачкување и потување. Лесно се нанесува благодарение на мекиот апликатор. Зогатена со витамин Е. Содржии витамин А и Ц. Со заштитен фактор SPF 20.

Исчисти
Категорија: Ознака:

Опис

Долготрајна формула и ултра лесна текстура која и овозможува на кожата да дише. Оваа течна пудра е отпорна на размачкување и потување. Лесно се нанесува благодарение на мекиот апликатор. Неговата формула е збогатена со витамин Е, кој ја навлажнува и штити кожата. Содржи и витамин А и Ц кои имаат антиоксидантни својства. На крај, Фондацијата обезбедува заштита од штетните ефекти на сонцето, благодарение на факторот за заштита од сонцето SPF 20.
Производот е дерматолошки тестиран.

Дополнителни Информации

Нијанса

010 – Light Porcelain, 100 – Classic Ivory, 200 – Soft Beige, 300 – Classic Beige, 400 – Natural Beige