Archive for Term: Manhattan Cosmetics

 • Manhattan Gel Eyeliner - туш гел за очи
  360,00 ден

  Гел туш на Mаnhattan е квалитетна високо пигментирана со интензивна црна боја, гел текстура. Прецизна апликација со посебен тенок апликатот-четка која на врвот е искривена. Водоотпорна формула која го прави отпорен на размачкување, така е долготраен во текот на цел ден. Паковањето е мала стаклена тегличка со врвен квалитет.

 • Manhattan четка-апликатор за туш гел
  210,00 ден

  Специјална четка-апликатор за прецизно нанесување на гел тушот на Manhattan.

 • Manhattan автоматски молив за усни X-treme Last
  235,00 ден

  Автоматски молив за усни X-Treme на Менхетен секогаш е подготвен да ви помогне каде и да сте. Без острење, благодарение на неговата мека текстура, многу е лесен за нанесување, овозможува трајна контура на усните.

 • Manhattan виткач на трепки Wimpern Former Eyelash Curler
  390,00 ден

  Виткач на трепки со кој можете да постигнете видливо подолги и заоблени трепки, кои ќе го направат вашиот изглед длабок и неодолив.

 • Manhattan водоотпорен молив за очи X-act Eyeliner Waterproof
  275,00 ден

  Водоотпорниот молив за очи X-act на Менхетен е долготраен благодарение на маслата и восочната основа. Содржи витамин Е и витамин Ц, кои ја штитат и негуваат деликатната кожа околу очите. Молив за очи е достапен во неколку бои, погоден за различни прилики.

 • Manhattan водоотпорен течен туш за очи Eyemazing Bold Liqud Eyeline
  380,00 ден

  Manhattan Eyemazing Bold Liqud има иновативен апликатор со чија помош може да додадете доза на драматичност во вашата шминка. Тушот за очи има течна водоотпорна формула со долготраен ефект – и до 24 часа. Специјалниот апликатор, со топче одозгора, е погоден за нанесување на цврсти линии.

 • Manhattan водоотпорен туш за очи Dip Eyeliner Waterproof
  390,00 ден

  Водоотпорен течен туш за очи. Формула со траење до 12 часа, која не само што има интензивна боја, туку се грижи и за специфичната област на очните капаци. Витаминот Е и витамин Ц содржани во него ја штитат и ја негуваат деликатната кожа. Збогатен е и со екстракт од алое вера,

 • Manhattan водоотпорна маскара Go4Big Lashes Waterproof
  505,00 ден

  Водоотпорна маскара за обемни, долги и дефинирани трепки, негување со пантенол и витамин Е

 • Manhattan водоотпорна маскара No End Waterproof
  410,00 ден

  Водоотпорна маскара за врвен волумен и должина на вашите трепки со само една апликација.

 • Manhattan водоотпорна маскара Supreme Lash Waterproof
  525,00 ден

  Водоотпорна маскара за трепки за волумен со масло од арган. Supreme Lash Mascara Waterproof  од Manhattan има патентирана формула која содржи арганово масло. Маслото од арган ги прави трепките меки и еластични, црните пигменти во текстурата даваат интензивна боја и драматичен поглед.

 • Manhattan водоотпорна маскара Volcano Explosive Volume Waterproof
  410,00 ден

  Водоотпорна маскара со интензивна црна боја. Маскарата Manhattan Volcano Explosive Volume Mascara Waterproof им дава на вашите трепки експлозивен волумен, како „вулканска ерупција“. По нанесувањето маскарата обезбедува интензивна црна боја, за неодолив поглед. Маскарата е водоотпорна и со неа може да се чувствувате сигурни и да не се грижите за изгледот на вашите очи во текот на целиот ден.

 • Manhattan гел за веѓи Eyebrow Styling Gel
  400,00 ден

  Гел за обликување на веѓи - иновативен гел за веѓи кој помага во нивното обликување и фиксирање. Ултра лесна, кремаста и еластична формула која брзо се суши. Гелот е збогатен со масло од арган кое има хидратантно и антиинфламаторно својство. Лесно се нанесување благодарение на специјално дизајнираната четка.