Archive for Term: Тушеви за очи

 • Bell Hypoallergenic Precise течен туш за очи
  334,00 ден 290,00 ден

  Долготраен течен туш за очи со заситени боја. Со специјален удобен флексибилен апликатор за прецизно нанесување без замачкување. Формулата е заситени со пигменти кои обезбедува исполнета линија со една апликација.

 • BELL HYPOALLERGENIC ТУШ МОЛИВ ЗА ОЧИ TINT
  346,00 ден 290,00 ден

  Новиот туш молив за очи TINT е револуционерен производ! Има 24-часовен долготраен ефект и издржливост. Не сe брише и размачкува. Остриот апликатор овозможува лесно нанесување на прецизна тенка линија со заситена рамномерна боја. Не содржи мириси. Дерматолошки и офталмолошки тестиран производ. Погоден за луѓе со чувствителни очи, за носење контактни леќи и очила. Достапен во црна нијанса.

 • Manhattan Gel Eyeliner - туш гел за очи
  360,00 ден

  Гел туш на Mаnhattan е квалитетна високо пигментирана со интензивна црна боја, гел текстура. Прецизна апликација со посебен тенок апликатот-четка која на врвот е искривена. Водоотпорна формула која го прави отпорен на размачкување, така е долготраен во текот на цел ден. Паковањето е мала стаклена тегличка со врвен квалитет.

 • Bell HYPOAllergenic туш пенкало за очи Deep Black
  323,00 ден 250,00 ден

  HYPOAllergenic Deep Black екстремно долготрајно туш пенкало за очи. Ајлајнерот има широк зашилен врв, што ја прави апликацијата лесна, а овозможува да направите дискретно потенка или подебела линија на очните капаци.

 • Bell туш гел Super Stay Gel Eyeliner
  324,00 ден

  Bell Super Stay Gel тушот има гел текстура која е лесна за нанесување, погодна за тенки и за дебели линии. Дава интензивно црна боја и целосна покриеност уште со првата апликација. Неговата формула е водоотпорна и е долготрајна. Водоотпорната формула ја прави вашата шминка да трае долго и спречува да избледне и избрише во текот на денот.

 • Bell туш за очи Big Black Liquid Eye Liner
  225,00 ден 179,00 ден

  Туш за очи Big Black за долготраен интензивен ефект. Интензивна црна формула збогатена со црн јаглен дава ефект на длабока, интензивна црна боја која видливо го истакнува изгледот. Апликатор во форма на многу тенка пенкало ја олеснува примената, правејќи прецизни и беспрекорни линии.

 • Bell туш за очи Professional Liquid Eyeliner
  205,00 ден

  Liquid Eyeliner туш за очи за интензивно црна боја со екстремно тенка мека четка.

 • Manhattan водоотпорен течен туш за очи Eyemazing Bold Liqud Eyeline
  380,00 ден

  Manhattan Eyemazing Bold Liqud има иновативен апликатор со чија помош може да додадете доза на драматичност во вашата шминка. Тушот за очи има течна водоотпорна формула со долготраен ефект – и до 24 часа. Специјалниот апликатор, со топче одозгора, е погоден за нанесување на цврсти линии.

 • Manhattan водоотпорен туш за очи Dip Eyeliner Waterproof
  390,00 ден

  Водоотпорен течен туш за очи. Формула со траење до 12 часа, која не само што има интензивна боја, туку се грижи и за специфичната област на очните капаци. Витаминот Е и витамин Ц содржани во него ја штитат и ја негуваат деликатната кожа. Збогатен е и со екстракт од алое вера,

 • Manhattan гел за веѓи Eyebrow Styling Gel
  400,00 ден

  Гел за обликување на веѓи - иновативен гел за веѓи кој помага во нивното обликување и фиксирање. Ултра лесна, кремаста и еластична формула која брзо се суши. Гелот е збогатен со масло од арган кое има хидратантно и антиинфламаторно својство. Лесно се нанесување благодарение на специјално дизајнираната четка.

 • Manhattan туш Multi Effect Liner Waterproof
  500,00 ден

  Водоотпорен туш за очи за прецизно исцртување. Во форма на пенкало, лесно се користи. Закосениот врв ви овозможува да направите тенки или дебели линии. Ајлајнерот е водоотпорен, оставајќи зад себе интензивна црна боја која не се размачкува.

 • Manhattan туш за очи Eyemazing Liner
  500,00 ден

  Мистичност за твоите очи! Туш за очи за фино исцртување со исклучително долготрајна боја која не се замачкува и лесно се нанесува. Manhattan Eyemazing Liner е лесен за нанесување, благодарение на апликаторот кој ви овозможува лесно исцртување. Има исклучително долготрајна боја која не се размачкува. Ако сте почетник во примената на туш за очи, овој тип е идеална и лесна опција за вас. Дерматолошки тестиран.