Archive for Term: Сјаеви за усни

 • Bell HYPOAllergenic Fresh Mat течен кармин
  362,00 ден 326,00 ден

  Течен мат кармин со долготрајната формула со лесно чувство, има матирачки ефект и густо покривање на усните. Содржаните иновативни состојки кои овозможуваат лесна примена. Совет: нанесете кармин од средината на усните до рабовите за да им дадете совршена форма и убава боја. Вегански производ. Дерматолошки тестиран производ. Достапно во шест нијанси: 01 DAISY, 02 ORCHID, 03 DAHLA, 04 HIBISCUS, 05 ROSE, 06 IRIS. Погодно за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление.

 • Bell HYPOAllergenic Super Nude сјај за усни
  343,00 ден 310,00 ден

  Сјај за усни во нежни Nude нијанси. Дава сјај и волумен. Омекнува и храни. Овозможува пријатно чувство на меки усни. Со специјален апликатор за прецизна и лесна примена. Погоден за чувствителни и иритирани усни. Дерматолошки тестиран производ.

 • Bell HYPOAllergenic мат течен кармин By Marcelina
  249,00 ден

  Колекција на мат течни кармини дизајнирани во соработка со амбасадорката и заштитното лице на Bell HYPOAllergenic Marcelina Zawadzka (поранешна мис на Полска), која инспирирана од светските метрополи создаде сопствена линија на мат кармини од Bell HYPOAllergenic. Кармините се интензивно пигментирани со мат ефект, обезбедуваат долготрајно покритие без да ги суши усните, сето тоа во модерни бои кои ја истакнуваат природната убавина на усните. Колекцијата има 6 нијанси: 01 - Florence, 02 - Warsaw, 03 - Las Vegas, 04 - San Francisco, 05 - Berlin, 06 - Sydney.

 • Manhattan сјај за усни Endless Stay
  325,00 ден

  Сјајот за усни Endless Stay на Менхетен добивате долготраен сјај со интензивна заситена боја. Со лесна течна формула без лепење на усните. Лесно се отстранува со маслено средство за вадење на шминка.

 • Manhattan сјај за усни со вкус Sweet & Tasty
  250,00 ден

  Сјај за усни со вкус Sweet & Tasty на Менхетен за неодоливо заводливи усни. Шајмеринг сјај за усни со вкус.