Archive for Term: Моливи за очи

 • Bell HYPOAllergenic Thin тенок прецизен молив за очи
  346,00 ден

  Супер прецизен молив за очи - совршено решение за почетници - љубители на тенки линии на очните капаци. Нивната боја е интензивна и трајна. Благодарение на тенкиот врв, апликацијата е лесна и овозможува да се повлече совршена, тенка линија. Дерматолошки тестирано.

 • Bell HypoAllergenic молив за очи Long Wear
  236,00 ден 205,00 ден

  Молив за очи за прецизно нанесување и исцртување на очниот капак, особено погоден за чувствителни очи, луѓе кои носат очила и контактни леќи. Има долготраен ефект, без дамки и несакани траги и отпечатоци на очните капаци. Нежната формула овозможува лесно и рамномерно цртање на прецизна линија. Погоден и за горните и за долните очни капаци. Достапно во 6 бои. Автоматско моливче за кое не е потребно острење. Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

  • веган • без минерални масла • без парабени

 • Bell Intense молив за очи
  334,00 ден 290,00 ден

  Неговата исклучително црна и водоотпорна формула овозможува голема покриеност веќе при првата апликација. Тенкиот и флексибилен врв ви овозможува да цртате прецизни линии, дебели или тенки. Исцртаната линија не се пренесува на очните капаци и е постојана - не исчезнува во текот на денот. Дерматолошки тестирано.

 • Bell Perfect долготраен молив за очи
  277,00 ден

  Интензивна црна линија од првата апликација. Долготрајна и водоотпорна формула која не дозволува размачкување на очниот капак во текот на денот. Специјалниот апликатор обезбедува создавање перфектни линии - од прецизни тенки до подебели и повидливи. Дерматолошки тестирано.

 • Bell Super Slim молив за очи
  249,00 ден

  Ултра-тенок и долготраен молив за очи со единствена и интензивна црна боја уште од првото нанесување. Меката и деликатна формула овозможува лесна и прецизна примена. Совршен како класичен молив за очи и како khol молив за "водени линии". Благодарение на издржливата формула, не ја променува бојата во текот на денот. Содржи ланолин и пчелин восок за поголема хидратација и рицинусово масло за дополнителен сјај. Само црна боја.

 • Bell Super Stay - автоматски молив за очи водоотпорен
  243,00 ден

  Благодарение на интензивната покриеност, овој молив за очи е совршен и како eyeliner и како класичен молив за внатрешноста на окото. Неговата кремаста конзистентност овозможува лесно и прецизно да се нанесува. Неговата долготрајна и водоотпорна формула прави да не се размачкува во текот на денот. Автоматскиот молив за очи не треба да се остри. Достапно во пет класични бои.

 • Bell HipoAllergenic молив за очи
  185,00 ден

  HipoAllergenic автоматски молив за очи. Долготраен молив за експресивен изглед со богата боја. Благодарение на мекиот врв се нанесува лесно и прецизно. Нема потреба да се остри. Долготраен ефект и зачувана форма со часови. Содржи восоци и рицинусово масло кои ја хранат и штитат нежната кожа на очните капаци. Дерматолошки и офталмолошки тестиран производ. Погоден за луѓе со чувствителни очи, со контактни леќи и очила.

 • Bell автоматски молив за oчи Precision Stay On
  160,00 ден

  Eye Pencil Precision Stay On долготраен автоматски молив за очи совршен и лесен за примена. Обезбедуват еластичност, прецизност и необично долготраен ефект и издржливост. Содржи ланолин и растителни восоци кои се грижат за деликатна кожа на пределот околу очите.

 • Manhattan водоотпорен молив за очи X-act Eyeliner Waterproof
  275,00 ден

  Водоотпорниот молив за очи X-act на Менхетен е долготраен благодарение на маслата и восочната основа. Содржи витамин Е и витамин Ц, кои ја штитат и негуваат деликатната кожа околу очите. Молив за очи е достапен во неколку бои, погоден за различни прилики.

 • Manhattan молив за очи Khol Kajal Eyeliner
  220,00 ден

  Молив за очи со повеќе нијанси. Лесен за нанесување и комбинирање, совршено се прилагодува на секој вид на шминка. Содржи витамин Е, витамин Ц, масло од кокос.