Archive for Term: Сенки за очи

 • Bell HYPOAllergenic палета сенки Nude Eyeshadow
  292,00 ден.

  HYPOAllergenic Nude Eyeshadow палета сенки за интензивно покривање, со 5 суптилни нијанси. Кремаста лесна формула која дава трајност на шминката на очите. Сенките се нанесуваат лесно и глатко, благодарение на вградените естри на јојоба во формулата.

 • Bell палета Bad Romance Face & Eye
  690,00 ден. 549,00 ден.

  Bad Romance Face & Eye палета со 5 нијанси сенки, руменило и бронзер за лице во едно. Сите производи имаат мека и пријатна текстура, која се нанесува лесно и рамномерно, со преливање на тоновите. Сите имаат неутрална боја, сенките се силно пигментирани, со мат и сјаен финиш.

 • Bell палета сенки за очи Colour Enjoy
  690,00 ден. 549,00 ден.

  Компактна палета на сенки за различни ефекти и модерен изглед. Содржи 10 модерни нијанси на сенки за неодолив изглед. Сенките се високо пигментирани, што ги прави лесни за нанесување и мешање.

 • Bell сенки 4 Mat Eyeshadows
  235,00 ден.

  4 Mat Eyeshadows сенки за очи во четири различни нијанси. Иновативна формула според CREAMY технологијата за пигменти гарантираат супер мат шминка и во исто време мазна и рамномерна апликација без ленти. Благодарение на кремаста формула сенките за очи се мешаат совршено со кожата.

 • Manhattan моно сенка Multi Effect
  255,00 ден.

  Еднобојни сенки за очи достапни во повеќе нијанси. Лесно се нанесуваат, имаат мека текстура и интензивна боја.

 • Manhattan сенки 4 во 1 Eyemazing Effect Quattro
  515,00 ден.

  Сенки за очи во 4 бои - четири брилијантни модерни нијанси со интензивна боја. Екстремно долготрајни, сенките содржат витамин Е кој ја храни областа околу очите.

 • Manhattan сенки Intense 3D Effect Duо
  400,00 ден.

  За гламурозен и шармантен поглед! 3D сенките за очи на Менхетен даваат одличен 3Д ефект на шминката на вашите очите. Имаат свилена формула која ја негува кожата, а нивната текстура е заситена со пигменти кои обезбедуваат интензитет и долготрајност на бојата. Сенката е богата со светки, кои ја рефлектираат светлина и додаваат сјај на ишминката на очите.

 • Manhattan сенки Intense Effect Eyeshadow
  345,00 ден.

  Сенки за очи во две бои со интензивна боја и долготраен ефект. Лесна е за нанесување и со неа ќе постигнете уникатхна, несекојдневна шминка.