Archive for Term: Нега на тело и лице

 • Alpi Fresh балсам од коњски костен со витамински комплекс и пантенол (витамин Б5) - 500мл
  179,00 ден 159,00 ден

  Балсамот од коњски костен е докажано ефикасен производ за нега на кожата. Ја лади, освежува и смирува кожата. Аромата на планински бор и камфор, рузмарин, ментол, арника и нане, ја витализираат кожата и ја стимулираат циркулацијата на крвта. Пантенолот (витамин Б5) и витамин Е ја штитат и се грижат за кожата. Дерматолошки тестиран производ. Да се избегнува контакт со очи и отворени рани. Дивиот костен има докажано тонизирачко дејство врз вените (ги затега вените) и противвоспалително дејство, ги зајакнува капиларите, има и аналгетско дејство. Покрај тоа, ја намалува зголемената тенденција на згрутчување на крвта и формирање на тромбови.

 • Alpi Fresh вазелин маст, без парфеми, бои и конзерванси - 125мл
  113,00 ден 99,00 ден

  Вазелин Alpi Fresh ја штити кожата од штетните надворешни влијанија и помага да се задржи нејзината природна влага. Дерматолошки тестиран производ. Не содржи парфеми, бои и конзерванси. За надворешна употреба.

 • Alpi Fresh крем-балсам со невен и витамин Е, 250мл
  179,00 ден 159,00 ден

  Се користи за нега на кожата на лицето, телото и рацете. Навлажнува, регенерира, ја подобрува еластичноста. Природниот екстракт од невен во комбинација со витамин Е, ја штити кожата во текот на целиот ден. Исто така погоден е за многу груба и иритирана кожа. Ја враќа свежината и еластичноста на кожата по изложување на сонце. Погодно за целото семејство. Идеално за масажа на целото тело и масажа на нозете. Невенот има антимикробно дејство и способност да го забрза заздравувањето на раните. Исклучително ефикасен за проширени вени, смрзнатини, изгореници и постоперативни рани.

 • Alpi Fresh крем-гел со екстракт од билката "ѓаволски нокт", 250мл
  179,00 ден 159,00 ден

  Екстрактот од јужноафриканскиот ѓаволски нокт има докажано антиинфламаторно, антиревматско, аналгетско и седативно дејство. Ја нормализира циркулацијата на крвта. Се користи за ревматизам, гихт, мијалгија, лумбаго а особено за артритис. Докажано е дека дејството на ноктот на ѓаволот го намалува отокот и болката во воспалените зглобови и ја зголемува нивната подвижност. Нежното триење го подобрува ефектот на производот - мускулите се релаксираат, чувството на напнатост исчезнува. Се чувствувате освежено и опуштено. Содржи пантенол и глицерин кои ја хранат и навлажнуваат кожата. Билката позната како "ѓаволски нокт" се користи со векови во Африка. Во Европа била непозната сè до почетокот на 20 век, кога еден германски земјоделец слушнал приказни за нејзините лековити својства за време на патувањето во Јужна Африка. Тој одлучил да се одгледува во Германија и наскоро станува популарен хербален лек.

 • Bell HYPOAllergenic навлажнувачко и регенерирачко масло за усни со коноп
  328,00 ден 290,00 ден

  Bell HYPOAllergenic навлажнувачко и регенерирачко еликсир масло за усни со масло од коноп. Во оставот содржи масло од семе од коноп, јатки од кајсија и арганово масло кои хидрираат, ги храни, омекнува и измазнува усните. Има хидратантно и регенерирачко дејство. Лесната текстура не се држи до усните и создава пријатно чувство. Специјалниот апликатор со тркалање ги масира и омекнува усните. 100% Веган. Дерматолошки тестиран производ. Погоден за луѓе со чувствителна и склона кон иритација на кожата.

 • BIO:VÉGANE БИО АСАИ 24ч. серум за лице - 30мл (за комбинирана кожа)
  923,00 ден

  БИО Асаи 24ч. интензивен негувачки серум за конбиниран тип на кожа Ги намалува порите, го неутрализира нездравиот сјај и ја враќа природната рамнотежа на кожата. • Ја матира кожата и ја измазнува нејзината структура • Ја снабдува кожата со ценна хидратација • Оптимизира нивоа на липиди и рамнотежа на водата • Заштитете ја кожата од штетните ефекти на слободните радикали Овошјето од акаи потекнува од Бразил и е вистинска енергетска бомба. Тие се богати со антиоксиданси и се борат против слободните радикали кои ги оштетуваат клетките предизвикани од стрес, сонце и штетни влијанија врз животната средина. Покрај тоа, содржаните минерали, витамини, ретки елементи и есенцијални масни киселини имаат корисен и енергичен ефект. Овој интензивен негувачки серум со екстракт од "супер храна" - органски акаи и специјално развиениот матирачки комплекс заштитува од губење на влага и ја измазнува структурата на кожата. Ги намалува порите и го неутрализира нездравиот сјај. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од слободни радикали. Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа. Нежно тријте со кружни движења. Нанесете дневен или ноќен крем.

 • BIO:VÉGANE БИО АСАИ 24ч. хидратантана крема за лице - 50мл (за комбинирана кожа)
  923,00 ден

  Хидратантна 24ч. крема за лице за комбиниран тип на кожа. Заштитува од губење на хидратација, стимулира обновување на клетките, ги намалува (затвара) порите и го неутрализира нездравиот сјај. • Матира и ги намалува порите • Го зајакнува хидролипидниот слој • Ја храни и измазнува кожата • Ја штити кожата од штетните ефекти на слободните радикали Овошјето од акаи потекнува од Бразил и е вистинска енергетска бомба. Тие се богати со антиоксиданси и се борат против слободните радикали кои ги оштетуваат клетките предизвикани од стрес, сонце и штетни влијанија врз животната средина. Покрај тоа, содржаните минерали, витамини, ретки елементи и есенцијални масни киселини имаат корисен и енергичен ефект. BIO:VÉGANE АСАИ 24ч. крема за лице со екстракт од "супер храната" - органски акаи, масло од дива роза, масло од јојоба и специјално развиен комплекс за матирање, обезбедува оптимална нега на комбинираната кожа. Заштитува од губење на влага и видливо го подобрува изгледот на кожата. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од слободни радикали. Ги намалува порите и го неутрализира нездравиот сјај. Јa измазнува, созрева и храни koжaта. Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа. Нежно масирајте со кружни движења. Не користете во пределот околу очите.

 • BIO:VÉGANE БИО АСАИ гел за миење лице - 150мл (за комбинирана кожа)
  923,00 ден

  БИО АСАИ гел за миење лице за комбиниран тип на кожа Ја чисти шминката и нечистотијата, создава пријатно чувство на чистота без непријатно затегање на кожата. • За чиста и свежа кожа • Го отстранува вишокот на себум • Ја измазнува структурата на кожата • Идеално го подготвува лицето за понатамошно негување Овошјето од акаи потекнува од Бразил и е вистинска енергетска бомба. Тие се богати со антиоксиданси и се борат против слободните радикали кои ги оштетуваат клетките предизвикани од стрес, сонце и штетни влијанија врз животната средина. Покрај тоа, содржаните минерали, витамини, ретки елементи и есенцијални масни киселини имаат корисен и енергичен ефект. Овој БИО АСАИ гел за миење со екстракт од "супер храна" - органски АКАИ и специјално развиениот комплекс за созревање нежно и ефикасно ја чистат кожата од вишокот на себум, нечистотија, шминка и длабоки пори. Создава пријатно чувство на чистота без затегање и совршено ја подготвува кожата за понатамошното негување. Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте со кружни движења и исплакнете темелно со вода. Тонизирајте ја кожата и нанесете крем. очите.

 • BIO:VÉGANE БИО АСАИ лист маска за лице (за комбинирана кожа)
  306,00 ден 210,00 ден

  Обезбедете дополнителна доза нега на лицето со БИО:VÉGANE Био Асаи лист маска. · Ја матира мрсната кожа · Видливо ја измазнува структурата на кожата · Создава свеж изглед · Овозможува интензивна хидратација · Со акција на балансирање Неткаен целулозен лист е натопен со вреден состав на екстракт од суперхрана - органски акаи и специјално развиен комплекс за матирање. Вредните состојки се апсорбираат директно во кожата и имаат непосреден ефект за само неколку минути. Ја зачувува хидратацијата на кожата, го регулира вишокот на себум во Т-зоната и ги храни сувите области. Со редовна употреба ја измазнува структурата на кожата и ги намалува порите. Органската маска од лисја акаи обезбедува рамномерен и витализиран свеж изглед. Наш совет: Во текот на летото, ставете ја маската во фрижидер пред употреба, така ќе обезбедите интензивна нега со свеж ефект на ладење! Начин на користење: 1. Ставете ја маската на чиста кожа и нежно притиснете. Извадете го заштитниот филм и прилагодете ја маската по контурите на лицето. 2. Потпрете се и опуштете се! Оставете ја маската да делува 15 минути. 3. Отстранете ја маската. Остатоците од маската нежно втријте ги во кожата со памучен тампон

 • BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН тоник за лице - 150мл (за осетлива кожа)
  614,00 ден

  BIO:VÉGANE Зелен чај тоник за лице со екстракт од "суперхрана" органски зелен чај, сладунец, екстракт од лист од лисја, маслиново масло е совршена нега за смирување на иритираната и чувствителна кожа. Совршено ја чисти и подготвува кожата за понатамошни фази на нега на лицето. Ја смирува чувствителната кожа, оставајќи пријатно чувство на свежина и го ублажува чувството на затегнатост на лицето. Начина на употреба: Со памучен тампон нанесете го тоникот на предходно измиено лице. Не се измива.

 • BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ 24ч. крема за лице - 50мл (за осетлива кожа)
  923,00 ден

  БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ 24ч. крема за лице за осетлива кожа Ја смирува иритираната кожа, го балансира и изедначува тенот. • Ја храни и измазнува чувствителната кожа • Смирува и се грижи со високо квалитетни скапоцени масла • Ја минимизира иритацијата и малото црвенило • Помага во процесите на природно закрепнување • Заштитува од слободните радикали Интензивната заштитна 24ч. крема за лице БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ со екстракт од "супер храна" - органски зелен чај, органски екстракт од корен од сладунец, органски екстракт од лисја од гинко и органско маслиново масло, ги смирува иритациите, ја враќа природната рамнотежа на кожата и ја измазнува. Минимизира блага иритација и црвенило, ги храни сувите области кои се лупат од сувост и спречуваат губење на хидратација. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од штетни влијанија врз животната средина. Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа. Нежно масирајте со кружни движења. Не насувајте во пределот околу очите.

 • BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ ЛИСТ МАСКА (за осетлива кожа)
  306,00 ден 210,00 ден

  Обезбедете дополнителна доза нега на лицето со лист маската BIO:VÉGANE Вио Зелен чај. · Брзо дејство за разубавување · Смирува блага иритација и црвенило · Интензивно ја хидрира кожата · Заштитува од слободните радикали · Нежно го поддржува метаболизмот и микроциркулацијата Неткаен лист од целулоза е натопен со ценни состојки: екстракт од "суперхрана" - органски зелен чај, органски екстракт од корен од сладунец и органски екстракт од лист на гинко и е 100% биоразградлив. Ценните состојки се апсорбираат директно во кожата и имаат непосреден ефект за само неколку минути. Создава чувство на смиреност и потхранувана кожа. Минимизира блага иритација и црвенило. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од штетни влијанија врз животната средина. За видливо мазна, здрава и витализирана кожа. Наш совет: Во текот на летото, ставете ја маската во фрижидер пред употреба, така ќе обезбедите интензивна нега со свеж ефект на ладење! Начин на користење: 1. Ставете ја маската на чиста кожа и нежно притиснете. Извадете го заштитниот филм и прилагодете ја маската по контурите на лицето. 2. Потпрете се и опуштете се! Оставете ја маската да делува 15 минути. 3. Отстранете ја маската. Остатоците од маската нежно втријте ги во кожата со памучен тампон.