Archive for Term: Маскари

 • Bell HYPOAllergenic AMAZING маскара
  343,00 ден. 285,00 ден.

  Маскарата Amazing обезбедува длабока црна боја. Ги издолжува, задебелува и крева трепките, давајќи им драматична уметничка неодолива визија. Специјалната четка ги чешла трепките и спречува да се лепат. Овозможува рамномерна примена, без грутки. Има долготраен ефект, не се размачкува и се распаѓа.  Содржи пчелин восок, кој ги храни трепките. Погоден за луѓе со чувствителни очи и кои носат контактни леќи. Дерматолошки и офталмолошки тестиран производ.

 • Bell HYPOAllergenic AMAZING маскара водоотпорна
  343,00 ден. 285,00 ден.

  Водоотпорната формула на маскарата Amazing waterproof обезбедува длабока црна боја, која има долготраен ефект, не се размачкува и се распаѓа. Ги издолжува, задебелува и крева трепките, давајќи им драматична уметничка неодолива визија. Специјалната четка ги чешла трепките и спречува да се лепат. Овозможува рамномерна примена, без грутки. . Содржи пчелин восок, кој ги храни трепките. Маскарата се отстранува со одмастувач за водоотпорна шминка. Погоден за луѓе со чувствителни очи и кои носат контактни леќи. Дерматолошки и офталмолошки тестиран производ.

 • Bell Big маскара Volume Ultra Lashes
  258,00 ден. 199,00 ден.

  Big Volume Ultra Lashes маскара која ги зголемува трепките веќе со првата апликација. Богатата и интензивна црна формула го прави изгледот поизразен. Силиконската четка совршено ги комбинира трепките, спречувајќи ги да не се држат заедно. Пантенолот (провитамин Б5) содржан во формулата ги навлажнува и негува трепките.

 • Bell Secretale маскара Lash Sculpting
  335,00 ден.

  Secretale Lash Sculpting маскара за интензивно црни трепки со волумен и издолжувачки ефект. Професионалната четка која достигнува до сите трепки, дури и најкратките, ги раздвојува и ги чешла. го гради својот волумен од корените до врвот и значително ги задебелува. Трајната формула на маскарата не формира грутки, ниту лепливи трепки заедно. Интензивната црна боја создава впечаток на длабок, мистериозен изглед. Маскарата не содржи мириси.

 • Bell маскара Glam & Sexy Volume Black
  258,00 ден.

  Glam&Sexy Volume Black маскара за интензивен екстремен волумен. Оваа екстремно волуменска маскара ви дава ноќен изглед веќе на првата апликација. Издржливата високо пигментирана формула дава ефект на забележително истакнати, издолжени и волумирани трепки. Посебно силиконски апликатор спречува да се соберат трепките заедно, додека хранливите материи како што се маслиновото масло, восокот од пчелин или пантенолот се грижат за нивната добра состојба.

 • Bell маскара Mega Lashes Long & Curly pink
  258,00 ден. 199,00 ден.

  Маскарата „Mega Lashes“ на Bell е дизајнирана да обезбеди долги и извиткани трепки. Специјалната силиконска четка ги чешла влакната, покривајќи ги со длабока црна текстура од корен до врв, им дава на вашите трепки спектакуларен ефект налик на кукла лепејќи ги малку заедно и виткајќи ги. Маскарата не се распаѓа "рони" и е долготрајна. Формулата е збогатена со провитамин Б5, кој ја навлажнува, храни и зајакнува трепките.

 • Manhattan водоотпорна маскара Go4Big Lashes Waterproof
  505,00 ден.

  Водоотпорна маскара за обемни, долги и дефинирани трепки, негување со пантенол и витамин Е

 • Manhattan водоотпорна маскара No End Waterproof
  410,00 ден.

  Водоотпорна маскара за врвен волумен и должина на вашите трепки со само една апликација.

 • Manhattan водоотпорна маскара Supreme Lash Waterproof
  525,00 ден.

  Водоотпорна маскара за трепки за волумен со масло од арган. Supreme Lash Mascara Waterproof  од Manhattan има патентирана формула која содржи арганово масло. Маслото од арган ги прави трепките меки и еластични, црните пигменти во текстурата даваат интензивна боја и драматичен поглед.

 • Manhattan водоотпорна маскара Volcano Explosive Volume Waterproof
  410,00 ден.

  Водоотпорна маскара со интензивна црна боја. Маскарата Manhattan Volcano Explosive Volume Mascara Waterproof им дава на вашите трепки експлозивен волумен, како „вулканска ерупција“. По нанесувањето маскарата обезбедува интензивна црна боја, за неодолив поглед. Маскарата е водоотпорна и со неа може да се чувствувате сигурни и да не се грижите за изгледот на вашите очи во текот на целиот ден.

 • Manhattan маскара Long & Swing
  285,00 ден.

  Црна маскара за долги и дефинирани трепки кои се уште изгледаат природно. Маскара без стегање, лепење или размачкување - но со дополнителна должина и апсолутно природен изглед на трепките, исто така се грижи за трепките со додадени провитамин B5.

 • Manhattan маскара No End Instant Volume & Lenght
  410,00 ден.

  Маскара за врвен волумен и бескрајно долги трепки. Уредно дефинирани по првата апликација. Совршен за неодолив изглед