Archive for Term: Нега на тело

  • DR.SCHELLER Крем-балсам за раце со Невен - 75мл
    265,00 ден 240,00 ден

    Крем-балсам за раце со Невен, за сува, многу сува и испукана кожа на рацете. Дејство: • За многу сува кожа • Ја враќа рамнотежата на липидите • Омекнува • Хидрира • Заштитува груба и испукана кожа Грубата и испукана кожа на рацете има потреба од интензивна исхрана. Балсамот за раце содржи смирувачки екстракт од календула, тоник витамин А и алантоин кој го обновува клетките. Формира мек слој како ракавица што делува како заштитен лепенка на испукана и повредена кожа. Без силикони и парабени. Начин на употреба: Нанесете на чиста кожа и нежно тријте.