Попусти

 • Bell HYPOAllergenic AMAZING маскара
  343,00 ден 310,00 ден

  Маскарата Amazing обезбедува длабока црна боја. Ги издолжува, задебелува и крева трепките, давајќи им драматична уметничка неодолива визија. Специјалната четка ги чешла трепките и спречува да се лепат. Овозможува рамномерна примена, без грутки. Има долготраен ефект, не се размачкува и се распаѓа.  Содржи пчелин восок, кој ги храни трепките. Погоден за луѓе со чувствителни очи и кои носат контактни леќи. Дерматолошки и офталмолошки тестиран производ.

 • Bell HYPOAllergenic AMAZING маскара водоотпорна
  343,00 ден 310,00 ден

  Водоотпорната формула на маскарата Amazing waterproof обезбедува длабока црна боја, која има долготраен ефект, не се размачкува и се распаѓа. Ги издолжува, задебелува и крева трепките, давајќи им драматична уметничка неодолива визија. Специјалната четка ги чешла трепките и спречува да се лепат. Овозможува рамномерна примена, без грутки. . Содржи пчелин восок, кој ги храни трепките. Маскарата се отстранува со одмастувач за водоотпорна шминка. Погоден за луѓе со чувствителни очи и кои носат контактни леќи. Дерматолошки и офталмолошки тестиран производ.

 • Bell HYPOAllergenic Anti-Smog Primer - база против загаден воздух
  513,00 ден 470,00 ден

  Иновативен производ прајмер-база, кој во својата формула вклучува квалитетни природни состојки како екстракт од семе од коноп и сок од листови од алое вера, интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува нејзината цврстина и го забавува процесот на стареење. Содржи и екстракт од морски алги богати со минерали, кој создава бариера на кожата и така ја штити од загадување и штетни надворешни фактори. Ефикасно ја продолжува издржливоста на шминката, давајќи чувство на удобност во тек на целиот ден. Вегански производ. Тестирано под надзор на дерматолог. Погодно за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација.

 • Bell HYPOAllergenic Beauty Oil - потхранувачко масло за кутикули и нокти
  425,00 ден 380,00 ден

  Ги храни и хидрира кутикулите и ноктите. Брзо се апсорбира без да остави леплив слој. Формулата е богата со негувачки масла од семки од кајсии (извор на витамини А и Е), јојоба, сончоглед и арган. Хидрира, храни, измазнува, ги омекнува кутикулите и делува против стареење. Дерматолошки тестиран производ. Вегански производ. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

 • Bell HYPOAllergenic Drop течна пудра
  626,00 ден 560,00 ден

  Течна пудра кој обезбедува силно покритие и има импресивна издржливост. Лесната формула оптички ги измазнува малите брчки без да ги исуши. Погодна за сите типови на кожа. Богата со минерали на морска вода и екстракт од семе од тиква, кои имаат смирувачки ефект и ја прават идеална за секојдневно шминкање. Пре употреба протресете убаво и нанесете неколку капки на лицето. Нанесете нежно со прстите или со четка или тампон. Тенкиот слој обезбедува густа рамномерна покриеност. Дерматолошки тестиран производ. Погоден за луѓе со чувствителна кожа, склона на иритација и воспаление.

 • Bell HYPOAllergenic Fresh Mat крем-пудра за лице
  564,00 ден 495,00 ден

  За свеж и опуштен изглед. Содржаниот скроб од тапиотка обезбедува долготраен ефект на матирање. Оптички ја измазнува кожата, ги намалува порите и ги брише фините линии. Заситените пигменти собрани од маслото од јојоба имаат хидратантно дејство и овозможуваат лесна апликација. Кремастата формула совршено се прилагодува на кожата и создава прекрасен природен тен. Достапно во две нијанси: 03 - Natural beige и 04 - Tanned. Погодно за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

 • Bell HYPOAllergenic Fresh Mat течен кармин
  362,00 ден 326,00 ден

  Течен мат кармин со долготрајната формула со лесно чувство, има матирачки ефект и густо покривање на усните. Содржаните иновативни состојки кои овозможуваат лесна примена. Совет: нанесете кармин од средината на усните до рабовите за да им дадете совршена форма и убава боја. Вегански производ. Дерматолошки тестиран производ. Достапно во шест нијанси: 01 DAISY, 02 ORCHID, 03 DAHLA, 04 HIBISCUS, 05 ROSE, 06 IRIS. Погодно за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление.

 • Bell HYPOAllergenic Melting Moisture хидратантен долготраен кармин
  362,00 ден 326,00 ден

  Хидратантен долготраен кармин со кадифена мека и нежна формула која обезбедува заситен сјај со блескав ефект. Екстремно лесната конзистентност овозможува затегнато и рамномерно нанесување како да се топи. Хидратантно дејство. Дебела, заситена, еднослојна обвивка. Достапно во 6 бои.Дерматолошки тестиран. Погоден за чувствителна кожа.

 • Bell HYPOAllergenic Nude&Moist течна пудрa
  784,00 ден 719,00 ден

  Хидратантна и негувачка хипоалергичната течна пудра со интензивно покривање. Оваа течна пудра содржи природен бетаин и екстракт од семе од коноп кои обезбедуваат хидратација што и е потребна на вашата кожа и ја зајакнуваат еластичноста на вашето лице. Нејзината формула е лесна и кремаста а самото паковање е со пумпица која овозможува прецизно дозирање за да се добие потребната покриеност. Формулата е збогатена со витамини, минерали и антиоксиданси. Содржи и меланин кој ја штити кожата од штетните ефекти на сината светлина што ја емитираат екраните на телефоните или компјутерите. Исто така оваа пудра го изедначува тенот на кожата и ги покрива недостатоците без да се осеќа затегнатост лицето. Спречува стареење на кожата. Природниот бетаин има навлажнувачки ефект, што ја прави кожата да изгледа свиленкаста мазна. Вегански производ, тестиран под надзор на дерматолог. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација. Достапна во 4 нијанси: 01-light beige, 02-beige, 03-sand, 04-natural ton.

 • Bell Hypoallergenic Precise течен туш за очи
  334,00 ден 290,00 ден

  Долготраен течен туш за очи со заситени боја. Со специјален удобен флексибилен апликатор за прецизно нанесување без замачкување. Формулата е заситени со пигменти кои обезбедува исполнета линија со една апликација.

 • Bell HYPOAllergenic Primer - база против црвенило на лицето
  454,00 ден 410,00 ден

  Прајмер-база која ефикасно го неутрализира црвенилото и ги прикрива недостатоците на кожата, правејќи ги крвните садови-капиларите и др. промени во бојата на кожата речиси невидливи. Ја навлажнува и измазнува кожата, и визуелно го продолжува животот на шминката. Лесната формула овожможува лесно и рамномерно нанесување.

 • Bell HYPOAllergenic STOP Breaking - зацврстувач за кршливи нокти
  432,00 ден 370,00 ден

  Хипоалергичен зацврстувач за зајакнување на кршливи нокти. Ги штити ноктите од кршење, разделување на слоевите и пукање. Со комплекс на витамини А, Ц и Е, кои ја негуваат и зајакнуваат плочката на ноктот. Содржаниот екстракт од алги, семките од костен, морските минерали и силициумот го стимулираат брзиот раст. Производот може да се користи како основа за измазнување, што обезбедува рамномерно и лесно нанесување на лакот. И како транспарентна потхранувачка нега која ги штити ноктите од пожолтување, дамки и промена на бојата. Дерматолошки тестиран производ. Вегански производ. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

 • Bell HYPOAllergenic Super Nude сјај за усни
  343,00 ден 310,00 ден

  Сјај за усни во нежни Nude нијанси. Дава сјај и волумен. Омекнува и храни. Овозможува пријатно чувство на меки усни. Со специјален апликатор за прецизна и лесна примена. Погоден за чувствителни и иритирани усни. Дерматолошки тестиран производ.

 • Bell Hypoallergenic Top Coat Shiny - лак за интензивен и долготраен сјај
  432,00 ден 390,00 ден

  Хипоалергичeн лак "top coat" за интензивен и долготраен сјај на вашите нокти. Се користи после нанесување на лакот, и има за цел ја подобри бојата на лакот и заштити од оштетување и гребнатини. Брзо суши и лесно се нанесува благодарение на практичната четка. Се препорачува за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација. Тестирано под контрола на дерматолог. Вегански производ. Без алкохол и мирис.

 • Bell HYPOAllergenic блескава база Primer Beauty Glow
  520,00 ден 450,00 ден

  HYPOAllergenic Primer база подлога за блескав ефект и свеж изглед. Формула збогатена со хијалуронска киселина, екстракт од алое и светлечки рефлектирачки честички. Нанесете го прајмерот пред ставање на пудрата или користете го самостално како таков производ.

 • Bell HYPOAllergenic интензивен регенерирачки серум за оштетени нокти
  425,00 ден 380,00 ден

  Интензивно ги зајакнува меките, тенки и кршливи нокти. Благодарение на содржаните витамини Е, Б5 и природните состојки (екстракт од гинко билоба, екстракт од "роибос", масло од арган, масло од "инка инчи"), серумот ги измазнува ноктите, ја враќа нивната еластичност и ги штити од кршење и разделување. Со нежна боја и силен сјај. Веднаш го подобрува изгледот на ноктите криејќи несовршености и промена на бојата на ноктите. Се користи и како измазнувачка основа, обезбедува рамномерно нанесување на лакот и го зачувува маникирот подолго време. Дерматолошки тестиран производ. Вегански производ. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

 • Bell HYPOAllergenic кармин Rich Creamy
  500,00 ден 455,00 ден

  Долготраен ефект, крем-формула и интензивно покривање - сето тоа ќе го најдете во новиот кармин HYPOALLERGENIC Rich Creamy. Хидратантното дејство и сатенскиот финиш создаваат феноменален изглед со долготраен ефект. Дерматолошки тестиран производ. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление.

 • Bell HYPOAllergenic кармин Rich Mat
  500,00 ден 455,00 ден

  Ќе се вљубите во богатата формула на новиот кармин Hypoallergenic Rich Mat. Уживајте во богата боја со долготраен ефект! Се нанесува рамномерно со леснотија, создавајќи прекрасен мат ефект со нежен слој. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

 • Bell HypoAllergenic лак за нокти Long Lasting Nail Enamel
  184,00 ден 148,00 ден

  Лакот обезбедува долготрајно покривање и интензивна боја. Има хипоалергична формула и овозможува ноктите да "дишат". Благодарение на висококвалитетните полимери во составот, лакот е отпорен на гребнатини и пукање. Неговата специјална четка се прилагодува на обликот на секоја нокти и овозможува лесна и прецизна примена без да остава ленти.

 • Bell HypoAllergenic молив за очи Long Wear
  236,00 ден 205,00 ден

  Молив за очи за прецизно нанесување и исцртување на очниот капак, особено погоден за чувствителни очи, луѓе кои носат очила и контактни леќи. Има долготраен ефект, без дамки и несакани траги и отпечатоци на очните капаци. Нежната формула овозможува лесно и рамномерно цртање на прецизна линија. Погоден и за горните и за долните очни капаци. Достапно во 6 бои. Автоматско моливче за кое не е потребно острење. Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

  • веган • без минерални масла • без парабени

 • Bell HYPOAllergenic палета за контурирање
  460,00 ден 390,00 ден

  Комплет од две неутрални нијанси за контурирање. Темната боја го прави лицето видливо послабо, додека светлата го отвара. Мат нијансата ја изедначува контурата без додавање на непотребен сјај. Двете бои се комбинираат совршено и можат да се мешаат со други производи. Создава рамномерна покриеност. Содржаниот пантенол дава чувство на удобност дури и на сувата кожа.

 • Bell HYPOAllergenic палета на сенки
  775,00 ден 690,00 ден

  Палетата содржи 8 високо заситени нијанси на сенки кои можат да се нанесат поединечно или да се комбинираат две или повеќе нијанси за да се постигнат безброј неверојатни изгледи - од обични секојдневни до зашеметувачки модерни визии. Мат сенките обезбедуваат длабочина, а сјајните даваат неверојатен блескав ефект. Сенките за време на апликацијата не се распаѓаат. За поинтензивна заситена боја, ставете од метални нијанси со влажен апликатор. Овозможуваат долготраен вид кој трае со часови. Дерматолошки и офталмолошки тестиран производ. Погодни за луѓе со чувствителни очи и кои носат контактни леќи. Достапно во 2 бои.

 • Bell HYPOAllergenic палета сенки Nude Eyeshadow
  334,00 ден 292,00 ден

  HYPOAllergenic Nude Eyeshadow палета сенки за интензивно покривање, со 5 суптилни нијанси. Кремаста лесна формула која дава трајност на шминката на очите. Сенките се нанесуваат лесно и глатко, благодарение на вградените естри на јојоба во формулата.

 • Bell HYPOAllergenic палета хајлајтер & руменило
  775,00 ден 690,00 ден

  Создадете уникатна, блескава, пастелна шминка со палетата HYPOALLERGENIC HIGHLIGHT & BLUSH! Овој сет од три прекрасни хајлајтери плус мат руменило ќе ја прави вашата кожа да изгледа свежа и сјајна. Нивната деликатна формула налик на пудра совршено се меша со кожата, оставајќи ја свилено глатка, без да ги истакнува сувите точки или пори. Нека неговата лесна примена стане дел од вашата дневна рутина, и шминкањето забава. Мат руменилото создава црвенило со природен изглед, а хајлајтерите го прават вашиот изглед поромантичен. Комбинирајте ги нијансите за да ја добиете најпосакуваната сенка на вашето лице. Овој комплет е совршен за сјајно контурирање и гарантира долготрајна шминка. Тестирано под надзор на дерматолог. Погоден за лица со чувствителна или склона кон иритација кожа.

 • Bell HYPOAllergenic прецизен автоматски молив за веѓи
  296,00 ден 240,00 ден

  Моливче богато со боја и ултра-тенoк врв прецизно ги оцртува веѓите и видливо ги згуснува. Меката и нежна текстура овозможува лесно да се нанесува. Автоматско моливче за кое не е потребно острење. Дерматолошки тестирано. Погоден за чувствителни очи и кожа, како и за луѓе склони кон алергии.

 • Bell Hypoallergenic пудра молив-кармин
  251,00 ден

  Молив-кармин со кадифена формула за интензивен мат ефект. Екстремно лесната текстура. Карминот остава целосна покриеност во боја по една апликација. Погоден е за чувствителна и/или кожа склона кон иритација.

 • Bell HYPOAllergenic светлечка пудра Illuminating Powder
  233,00 ден 186,00 ден

  HYPOAllergenic illuminating светлечка пудра за блескав ефект на вашето лице и тело. Пигментите од бисер интензивно ја прават вашата кожа блескава, ја истакнуваат и даваат уникатен изглед. Производот ја прави кожата да изгледа свежа и опуштена и гарантира долготрајна шминка која останува свежа со часови.

 • Bell HYPOAllergenic течен хајлајтер Liquid Glow
  595,00 ден 470,00 ден

  HYPOAllergenic Liquid Glow течен хајлајтер за светла, свежа и здрава кожа. Уникатна течна формула гарантира долготраен, живописен сјај со навлажнувачки финиш. Производот ја прави вашата кожа да изгледа светла, свежа и здрава. Хајлајтерот може да се нанесе директно на кожата, да се истакне неговиот природен сјај, или да се комбинира со течна пудра.

 • Bell HYPOAllergenic течна пудра Mat & Soft Make Up
  460,00 ден490,00 ден

  Hipoallergenic Mat&Soft течна пудра за природен изглед без ефект на "маска". Неговата хипоалергична формула, без масла, спречува иритација или алергиски реакции. Пудрата има лесна течна текстура која не затвара порите и не формира непријатен ефект на "маска". Ги крие недостатоците и го изедначува тен на лицето. Благодарение на тоа, видливоста на порите и црвенилото на лицето е видно намалена. Течната пудра за одличен мат финиш на шминката.

 • BELL HYPOALLERGENIC ТУШ МОЛИВ ЗА ОЧИ TINT
  346,00 ден 290,00 ден

  Новиот туш молив за очи TINT е револуционерен производ! Има 24-часовен долготраен ефект и издржливост. Не сe брише и размачкува. Остриот апликатор овозможува лесно нанесување на прецизна тенка линија со заситена рамномерна боја. Не содржи мириси. Дерматолошки и офталмолошки тестиран производ. Погоден за луѓе со чувствителни очи, за носење контактни леќи и очила. Достапен во црна нијанса.

 • Bell HYPOAllergenic туш пенкало за очи Deep Black
  323,00 ден 250,00 ден

  HYPOAllergenic Deep Black екстремно долготрајно туш пенкало за очи. Ајлајнерот има широк зашилен врв, што ја прави апликацијата лесна, а овозможува да направите дискретно потенка или подебела линија на очните капаци.

 • Bell Hypoallergenic хајлајтер & бронзер комплет
  775,00 ден 690,00 ден

  Хајлајтер и бронзер во комплет, дизајниран од амбасадорот и заштитно лице на Bell Hypoallergenic Марселина Завацкаја (поранешна мис на Полска). Овој комплет е сè што ви треба за да го контурирате лицето! Палетата има три совршено усогласени нијанси на хајлајтери, и еден универзален контурирачки бронзер. Овој комплет ќе ви помагне да создадете различни типови на шминка - од секојдневна до истакнат ефект "sun-kissed". Бисерните пигменти во составот ја прават вашата кожа сјајна и елегантно истакната, а нејзината кадифена формула ја олеснува апликацијата, создавајки идеално измазнета шминка без нагласени суви точки. Производот гарантира долготрајна шминка која останува постојана со часови. Погоден за луѓе со чувствителна или склона кон иритација кожа.

 • Bell HYPOAllergenic хидратантна база Moisturating Primer
  520,00 ден 410,00 ден

  HYPOAllergenic навлажнувачка хидратантна прајмер (база). Иновативна формула на навлажнувачка база, збогатена со растителни шекери, дериват на хијалуронска киселина и екстракт од листави на алое. Ефикасно ја продолжува издржливоста на шминка. Се користи самостално како таков производ или како база пред нанесување на пудра.

 • Bell Intense молив за очи
  334,00 ден 290,00 ден

  Неговата исклучително црна и водоотпорна формула овозможува голема покриеност веќе при првата апликација. Тенкиот и флексибилен врв ви овозможува да цртате прецизни линии, дебели или тенки. Исцртаната линија не се пренесува на очните капаци и е постојана - не исчезнува во текот на денот. Дерматолошки тестирано.

 • Bell Let’s Contour! палета за контурирање
  690,00 ден 610,00 ден

  Компактна и универзална палета која што содржи два хајлајтери, суптилно руменило и бронзер. GOLDEN VIBES и PINK DIAMOND хајлајтерите ви даваат интензивна завршница како огледало, не дозволуваат да се истакнат недостатоците на кожата на лицето и ја прават кожата да изгледа помазна. Руменилото LOVELY CHEEKS ви дава изглед на сјајна и здрава кожа. Бронзерот SCULPTING MASTER има совршена нијанса за контурирање и оптичко слабеење на лицето. Уникатната формула на производите обезбедува рамномерна и лесна апликација без дамки, додека интензивната пигментација овозможува долготрајна шминка.

 • Bell Shine Me Up палета хајлајтер за лице и тело
  690,00 ден 550,00 ден

  Палета хајлаитер. Палета за лице и тело со четири бои кои гарантираат различни ефекти на шминка. Прекрасно ги нагласува јаболчниците на лицето, веѓите, врвот на носот, јамата под него, клучните коски, деколтето и многу повеќе. Идеално за стробување. Обезбедува долготраен сјај, кожата изгледа помазно.

 • Bell So Long маскара за интензивно издолжување
  302,00 ден 275,00 ден

  Маскара за бесконечно долги трепки. Кремаста формула, збогатена со црн пигмент, ги издолжува и додава волумен на трепките, давајќи вистинска длабочина на изгледот. Неверојатно лесна за употреба - рамната силиконска четка ви овозможува да ги достигнете и најкратките трепки. Четката нанесува оптимална количина на производот, што не дозволува трепките да се залепат. Долготрајната формула ја зачувува шминката во текот на целиот ден. Содржаниот пантенол ги навлажнува и зајакнува трепките.

 • Bell Ultra бронзена пудра
  293,00 ден 235,00 ден

  Бронзена пудра со нежна сатенска формула. Обезбедува универзалната бронзена нијанса и оптималната покриеност, идеална како за лица со светол тен, така и за исончано лице. Не се напластува на кожата и обезбедува нежен сончев изглед на вашето лице. Совршено се прилагодува на кожата,течната пудра и другите производи за шминка

 • Bell автоматски молив за усни Perfect Contour
  211,00 ден 171,00 ден

  Долготраен автоматски молив за усни. Прецизниот тенок апликатор овозможува совршено контурирање и ја корегира контурата на усните. Моливчето за усни спречува размачкување на карминот и гарантира долготрајна шминка и совршен изглед. Нанесување е интензивно, може да се нанесува на целите усни, како основа под кармин или како сјај за усни. Достапно во шест универзални бои кои одговараат на кармин Velvet Matt.

 • Bell маскара Mega Lashes Long & Curly pink
  258,00 ден 199,00 ден

  Маскарата „Mega Lashes“ на Bell е дизајнирана да обезбеди долги и извиткани трепки. Специјалната силиконска четка ги чешла влакната, покривајќи ги со длабока црна текстура од корен до врв, им дава на вашите трепки спектакуларен ефект налик на кукла лепејќи ги малку заедно и виткајќи ги. Маскарата не се распаѓа "рони" и е долготрајна. Формулата е збогатена со провитамин Б5, кој ја навлажнува, храни и зајакнува трепките.

 • Bell палета Bad Romance Face & Eye
  690,00 ден 549,00 ден

  Bad Romance Face & Eye палета со 5 нијанси сенки, руменило и бронзер за лице во едно. Сите производи имаат мека и пријатна текстура, која се нанесува лесно и рамномерно, со преливање на тоновите. Сите имаат неутрална боја, сенките се силно пигментирани, со мат и сјаен финиш.

 • Bell палета сенки за очи Colour Enjoy
  690,00 ден 549,00 ден

  Компактна палета на сенки за различни ефекти и модерен изглед. Содржи 10 модерни нијанси на сенки за неодолив изглед. Сенките се високо пигментирани, што ги прави лесни за нанесување и мешање.

 • Bell течна пудра HYPOAllergenic Full Cover
  551,00 ден 479,00 ден

  Hipoallergenic Full Cover течна пудра обезбедува силно матирачко покритие, го изедначува тонот на кожата и ги прикрива флеките и др. недостатоци без маска ефект. Неговата уникатна, кремаста формула има навлажнувачки својства, благодарение на што производот не ја остава вашата кожа сува или потенцира суви точки. Ја штити вашата кожа од УВА зраци и сина светлина на екраните и го забавува процесот на стареење.

 • Bell течна пудра Super mat
  260,00 ден 210,00 ден

  Super mat течна пудра на Bell има високо покривна моќ, го изедначува тенот и ја истакнува природната убавина. Со формула збогатена со витамин Ц и Е. Мат ефектот трае со часови. Содржи и витамин Е, кој штити од слободни радикали и од предвремено стареење

 • Bell туш за очи Big Black Liquid Eye Liner
  225,00 ден 179,00 ден

  Туш за очи Big Black за долготраен интензивен ефект. Интензивна црна формула збогатена со црн јаглен дава ефект на длабока, интензивна црна боја која видливо го истакнува изгледот. Апликатор во форма на многу тенка пенкало ја олеснува примената, правејќи прецизни и беспрекорни линии.

 • BIO:VÉGANE БИО АСАИ лист маска за лице (за комбинирана кожа)
  306,00 ден 210,00 ден

  Обезбедете дополнителна доза нега на лицето со БИО:VÉGANE Био Асаи лист маска. · Ја матира мрсната кожа · Видливо ја измазнува структурата на кожата · Создава свеж изглед · Овозможува интензивна хидратација · Со акција на балансирање Неткаен целулозен лист е натопен со вреден состав на екстракт од суперхрана - органски акаи и специјално развиен комплекс за матирање. Вредните состојки се апсорбираат директно во кожата и имаат непосреден ефект за само неколку минути. Ја зачувува хидратацијата на кожата, го регулира вишокот на себум во Т-зоната и ги храни сувите области. Со редовна употреба ја измазнува структурата на кожата и ги намалува порите. Органската маска од лисја акаи обезбедува рамномерен и витализиран свеж изглед. Наш совет: Во текот на летото, ставете ја маската во фрижидер пред употреба, така ќе обезбедите интензивна нега со свеж ефект на ладење! Начин на користење: 1. Ставете ја маската на чиста кожа и нежно притиснете. Извадете го заштитниот филм и прилагодете ја маската по контурите на лицето. 2. Потпрете се и опуштете се! Оставете ја маската да делува 15 минути. 3. Отстранете ја маската. Остатоците од маската нежно втријте ги во кожата со памучен тампон

 • BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ ЛИСТ МАСКА (за осетлива кожа)
  306,00 ден 210,00 ден

  Обезбедете дополнителна доза нега на лицето со лист маската BIO:VÉGANE Вио Зелен чај. · Брзо дејство за разубавување · Смирува блага иритација и црвенило · Интензивно ја хидрира кожата · Заштитува од слободните радикали · Нежно го поддржува метаболизмот и микроциркулацијата Неткаен лист од целулоза е натопен со ценни состојки: екстракт од "суперхрана" - органски зелен чај, органски екстракт од корен од сладунец и органски екстракт од лист на гинко и е 100% биоразградлив. Ценните состојки се апсорбираат директно во кожата и имаат непосреден ефект за само неколку минути. Создава чувство на смиреност и потхранувана кожа. Минимизира блага иритација и црвенило. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од штетни влијанија врз животната средина. За видливо мазна, здрава и витализирана кожа. Наш совет: Во текот на летото, ставете ја маската во фрижидер пред употреба, така ќе обезбедите интензивна нега со свеж ефект на ладење! Начин на користење: 1. Ставете ја маската на чиста кожа и нежно притиснете. Извадете го заштитниот филм и прилагодете ја маската по контурите на лицето. 2. Потпрете се и опуштете се! Оставете ја маската да делува 15 минути. 3. Отстранете ја маската. Остатоците од маската нежно втријте ги во кожата со памучен тампон.

 • BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ СВЕТКАВ ФЛУИД (за осетлива кожа)
  923,00 ден 840,00 ден

  БИО: VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ СВЕТКАВ ФЛУИД ЗА СЕНЗИТИВНА КОЖА Овозможува природен сјај, навлажнува и штити од загуба на влага! Осветлувачкиот флуид создава блескав сјај, интензивно хидрира и штити од губење на влага. Рефлексивните пигменти имаат осветлувачки ефект и обезбедуваат живописен свеж изглед. Елиминира мало црвенило и воспаление. Има ефект на балансирање. Зелениот чај има антиинфламаторно дејство и ги зајакнува природните заштитни функции на кожата. Го намалува црвенилото, па затоа е особено погодно за чувствителна кожа. Често се користи за лекување на луѓе кои страдаат од розацеа и псоријаза, исто така штити од штетните ефекти на слободните радикали. Смирувачки БИО: Серум VÉGANE BIO GREEN TEA со екстракт од суперхрана - органски зелен чај, органски екстракт од корен од сладунец и органски екстракт од лисја од гинко, формира заштитен слој кој ја храни и хидрира кожата. Ја минимизира благата иритација и црвенило на кожата. Ги подхранува и хидрира лушпестите суви зони на лицето. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од штетни влијанија на животната средина. За смирена и мазна кожа. Начин на користење: Наутро нанесете 1-2 дози на чисто лице, врат и деколте и нежно масирајте. Доколку е потребно, прво нанесете дневна крема за лице. флуидот е исто така совршена основа за шминкање. Може да се користи и по нанесување шминка, како и потреба за освежување во кое било време од денот. Производ за дополнителна доза на свежина на вашето лице!

 • BIO:VÉGANE БИО КОНОП крема за лице 24ч. НЕГА
  940,00 ден 850,00 ден

  БИО КОНОП 24H CARE КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА “КОЖА ПОД СТРЕС” 24-часовна нега со екстракт од суперхраната - био масло од семе од коноп, богато со омега масни киселини кое ги штити сите типови на кожа од „стрес на кожата“, што може да биде предизвикано од негативното влијанија на животната средина и недостаток на хидратација. Ова масло ја оптимизира влажноста на кожата и ја смирува иритацијата на кожата. Бадемот и маслото од јојоба ја подобруваат еластичноста на кожата, без притоа да остават мрсни остатоци. Содржи активен хидратантен комплекс кој ја зголемува хидратацијата на кожата за кратко време. За пријатно чувство на релаксирана кожа. Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер со лесни масирачки движења врз чисто и со серум-масло потхрането лице.

 • BIO:VÉGANE БИО КОНОП СЕРУМ-МАСЛО ЗА КОЖА ПОД СТРЕС
  940,00 ден 850,00 ден

  БИО КОНОП СЕРУМ-МАСЛО ЗА КОЖА ПОД СТРЕС Лесното серум-масло со екстракт од суперхраната - био масло од семе од коноп, алое вера и анти-стресен комплекс ја комбинира ефективноста на серумот со обновувачката моќ на маслото. Погоден за секој тип на кожа. Текстурата богата со масни киселини лесно се впива и ја заштитува кожата од дехидрација и од ефект на “стресирана кожа”. Го зајакнува и балансира заштитниот слој на кожата. Содржи Анти-стрес комплекс кој го храни и зајакнува заштитниот слој на кожата и го смирува воспалението. За моментално релаксирачко чувство на кожата. Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа, почекајте кратко да впие, а потоа за оптимална грижа на кожата нанесете БИО КОНОП 24H крема за лице како завршен третман.

 • DR.SCHELLER Крем-балсам за раце со Невен - 75мл
  265,00 ден 240,00 ден

  Крем-балсам за раце со Невен, за сува, многу сува и испукана кожа на рацете. Дејство: • За многу сува кожа • Ја враќа рамнотежата на липидите • Омекнува • Хидрира • Заштитува груба и испукана кожа Грубата и испукана кожа на рацете има потреба од интензивна исхрана. Балсамот за раце содржи смирувачки екстракт од календула, тоник витамин А и алантоин кој го обновува клетките. Формира мек слој како ракавица што делува како заштитен лепенка на испукана и повредена кожа. Без силикони и парабени. Начин на употреба: Нанесете на чиста кожа и нежно тријте.

 • Esprit Signature Man EDT
  648,00 ден980,00 ден

  Машкиот парфем Signatrure на Esprit има динамичен состав кој ја нагласува машкоста и импулсивноста. Наменет е за мажи кои сакаат да се изразат. Бидејќи мирисот мора да има толку богат карактер како и вие! Парфемот има прекрасно, стилско шише со модерен и динамичен дизајн кој го отелотворува духот на брендот Esprit. Боите ја откриваат живоста на ароматичниот состав.

 • Esprit Signature Woman EDT
  648,00 ден1.100,00 ден

  Женскиот парфемот Signatrure на Esprit е софистициран состав кој деликатно ги потенцира нијансите на женственоста со овошни и цветни ноти. Наменет е за дами кои сакаат да се изразат. Бидејќи мирист мора да има толку богат карактер како и вие! Парфемот има прекрасно, стилско шише со модерен и динамичен дизајн кој го отелотворува духот на брендот Esprit. Боите ја откриваат виталноста на ароматичниот состав.

 • Life by Esprit for Her EDT
  648,00 ден1.100,00 ден

  Женски парфем Life by Esprit for Her EDT (Eau de Toilette). Донесете боја во вашиот живот, уживајте секој ден и уживајте во додавањето на вашите допири на светот. Парфемите Life на Esprit го овозможуваат овој уникатен животен стил и носат неочекувани и шарени моменти во животот. Мирисот се базира на добро позната класика, но плени со нова, модерна комбинација. Женскиот парфем е сензуален и елегантен состав на цветни, овошни ноти и лесна дрвена арома. Тоа ќе му даде на својот корисник женственост и етеричност. Шишето го привлекува погледот со неговиот уникатен шарен дизајн, кој ја симболизира буквата „Е“ во името на брендот. Комбинацијата на бои на кајсија и роза, со црвен акцент, даваат елеганција.

 • Life by Esprit for Him EDT
  648,00 ден970,00 ден

  Машки парфем Life by Esprit for Him EDT (Eau de Toilette). Внесете боја во вашиот живот, уживајте секој ден и уживајте во додавањето на свои допири на светот. Парфемите "Life" на Esprit го доловуваат овој уникатен животен стил и носат неочекувани и цветни моменти во животот. Мирисот се базира на добро познатата класика, но плени со нова, модерна комбинација. Машкиот парфем е витална композиција на свежи и миризливи ноти. Шишето го привлекува погледот со неговиот уникатен шарен дизајн, кој ја симболизира буквата „Е“ во името на брендот. Комбинацијата на бои на светло портокалова и длабоко сина боја му дава на дизајнот свежина и машкост.

 • Manhattam крем пудра Compact Cream
  645,00 ден 499,00 ден

  Крем пудра на Менхетен со пријатно мека конзистентност, со микрофини светло-рефлектирачки пигменти. Покрива совршено и прави кадифено мат изглед. Содржо маслото од јојоба, како и витамини А и Е. За сите типови на кожа.

 • Manhattan highlighter пудра Good to Glow
  465,00 ден 349,00 ден

  Шајмеринг на Менхетен има фино течна текстура и лесно се нанесува на сите области на лицето. Го освежува тен и ги осветлува очите. Специјално развиен производ за да остави светкави акценти на лицето и деколтето. Нијансата во кој е достапен овој производот е Satin Sparkle (Satin Shine), која е бледо розева со сјајни честички.

 • Manhattan бронзена пудра Natural Bronzing
  460,00 ден 359,00 ден

  Бронзената пудра на Менхетен за совршен природен бронзен тен. Нејзината фина текстура совршено се вклопува на кожата, така што може да се користи на лицето, како и на вратот и на телото.

 • Manhattan долготраен кармин Lip2Last Color&Gloss
  535,00 ден 450,00 ден

  Manhattan Lips2Last Color&Gloss е неверојатна 2 во 1 комбинација за совршени усни - долготраен кармин во неодолива боја и нежен сјај, кои ги претвораат усните во најмодерен додаток

 • Manhattan коректор Insta Contour & Conceal
  420,00 ден 336,00 ден

  Специјален производ на Менхетен со кој можете да го контурирате лицето и да ги скриете недостатоците на кожата. Има формула со долготраен ефект и свиленкаста кремаста текстура која не остава мрсни траги.

 • Manhattan течна пудра EASY MATCH
  620,00 ден 550,00 ден

  Новата формула на течна пудра MANHATTAN Easy Match не само што се прилагодува совршено на кожата, туку исто така обезбедува хидратација и нега со совршено рамномерно покривање без ефект на маска.Невидлива, беспрекорена, за совршен тен со здрав свеж изглед.

 • Manhattan течна пудра Endless Perfection Breathable
  645,00 ден 579,00 ден

  Долготрајна формула и ултра лесна текстура која и овозможува на кожата да дише. Оваа течна пудра е отпорна на размачкување и потување. Лесно се нанесува благодарение на мекиот апликатор. Зогатена со витамин Е. Содржии витамин А и Ц. Со заштитен фактор SPF 20.

 • Manhattan течна пудра mat
  495,00 ден 450,00 ден

  Manhattan Powder Mat Make Up е специјално создадена мат течна пудра, погодна за комбиниран тип на кожа, која совршено ги покрива недостатоците на кожата на лицето, обезбедувајќи рамномерна и долготрајна покриеност. Нежна кремастата текстура ги комбинира својствата на течна и камена пудра, ја матира кожата  и го отстранува непријатниот сјај.

 • Manhattan фиксирачки спреј Insta Prime & Set
  620,00 ден 465,00 ден

  Дали сонувате вашата шминка да не се размачка и остане недопрена во текот на денот? Специјалистите на „Менхетен“ имаат решение за вас. Тие создаваат спреј за фиксирање 2 во 1. „Insta Prime & Set“ спрејот има лесна формула и создава проѕирна обвивка која брзо се суши и не остава мрсни траги.

 • Salamander - Округли врвки за чевли - дебели 150см.
  180,00 ден 140,00 ден

  Округли врвки за чевли - дебели, должина 150см.

 • Salamander - Округли врвки за чевли - дебели 90см.
  70,00 ден 59,00 ден

  Округли врвки за чевли - дебели, должина 75см.

 • Salamander - Округли врвки за чевли - тенки 75см.
  85,00 ден 70,00 ден

  Округли врвки за чевли - тенки, должина 75см.

 • Salamander - Округли врвки за чевли - тенки 90см.
  100,00 ден 85,00 ден

  Округли врвки за чевли - тенки, должина 90см.

 • Salamander - Сплескани врвки за чевли - широки 120см
  105,00 ден 85,00 ден

  Сплескани врвки за чевли - широки, должина 120см.

 • Salamander - Сплескани врвки за чевли - широки 90см
  80,00 ден 65,00 ден

  Сплескани врвки за чевли - широки, должина 90см.

 • Salamander - Спортски врвки за чевли - сплескани 220см
  180,00 ден 145,00 ден

  Спортски врвки за планинарски чевли - сплескани, должина 220см.

 • Salamander Comfort Black кожни влошки - црни
  408,00 ден 349,00 ден

  Квалитетна кожна влошка за сите сезони, црна боја. Двослојна влошка: Горниот слој е растително штавена природна кожа во црна боја (1), долниот слој е мек пеноматеријал (пропуслив) кој содржи квалитетен активен јаглен (2). Активниот јаглен спречува формирање мириси во чевлите. Хигиенската влошка која ефикасно ја апсорбира влагата од стапалото. Се става во чевлите со кожната страна нагоре. Достапна во големини 36/37, 38/39, 40/41, 42/43, 44/45.

 • Salamander Crazy Cats - меки влошки за чевли со високи потпетици
  350,00 ден 290,00 ден

  Мека влошка како мачкинa шепa, за елегантно, грациозно и целосно безболно одење на високи потпетици. Функција: Наменето специјално за високи потпетици. Пријатната мека површина на влошката е изработена од специјална пена, што спречува ногата да се лизне во чевелот и го омекнува секој чекор. Го штити стапалото од жуљење, го намалува оптоварувањето на целото стапало, од прстите до петата. Порозната површина на влошката совршено ја апсорбира влагата, а антибактериските својства спречуваат појава на непријатни мириси. За елегантно одење како мачка :). Универзална големина.

 • Salamander Dubbin - маст за нега на спортски и планинарски чевли од мазна кожа - 100мл
  226,00 ден 203,00 ден

  Средство-маст за импрегнација т.е заштита од влага и општо одржување на спортски, обувки за пешачење, работни обувки и др. обувки изработени од мазна кожа. Безбојна. Нанесете рамномерно на чиста и сува површина, оставете да се апсорбира и полира.

 • Salamander Feeling кожна влошка за сите сезони
  350,00 ден 290,00 ден

  Кожна двослојна влошка. Горниот слој е растително штавена природна кожа (1), а долниот слој е природна плута (2). Филинг влошката е хигиенската влошка која ја апсорбира влагата и одржува пријатна температура на стапалата. Влошката ја задржува еластичноста и обликот, не окрутува и не пука дури и после подолго користење. Се става во чевлите со кожна страна нагоре.

 • Salamander Gel Ultraflat ултратенки гел влошки
  612,00 ден 549,00 ден

  Висококвалитетни утратенки гел влошки. Горниот дел е изработен од мек и пријатен материјал, обезбедувајќи удобност при носење. Анатомски облик на влошката го омекнува одењето и прави удобно и стабилно. Долниот дел има анти-лизгачки слој и обезбедува стабилност на стапалото во чевелот. Перфорацијата на влошките овозможува ефикасна циркулација на воздухот во обувките. Дерматолошки тестирано. Достапна во големини 36/37, 38/39, 40/41, 42/43, 44/45.

 • Salamander Leather Balsam производ за одржување на производи од мазна кожа - 150мл
  342,00 ден 290,00 ден

  Висококвалитетен производ балсам со алое вера за чистење и одржување на сите видови мазна кожа. Ефикасно чисти, подхранува и ги одржува сите изработки од мазна кожа: чевли, облека, мебел, чанти, автомобилски седишта и многу повеќе. Балсамот се нанесува со чиста и мека крпа на кожниот производ, се остава да се исуши и полира.

 • Salamander Leather Fresh спреј течна боја за мазна кожа - 250мл
  290,00 ден 245,00 ден

  Функција: Средство за обновување на бојата на кожата. Продира длабоко во кожата и ја освежува бојата. Високо квалитетни состојки ја штитат и ја хранат кожата. За производи од мазна кожа. Има својства на отфрлање на вода. Не се користи за велур. Држете го спрејот исправено, прскајте од растојание од околу 20 см на чиста и сува површина. Пред употреба, покријте го ѓонот од чевелот (ако нее црна боја) и внатрешноста на чевлите. Бидете внимателни, производот да не падне врз околните предмети. Достапен само во црна боја.

 • Salamander Little kitten - меки полувлошки за чевли со високи потпетици
  277,00 ден 230,00 ден

  Пријатната мека површина на влошките Salamander Little kitten изработена од специјален латекс спречува лизгање на стапалото во чевлите и го омекнува секој чекор. Се поставуваат во предниот дел на чевелот (штиклата). Го штити стапалото од оптоварување во метатарзусот (средниот дел на стапалото) и петата. Порозната површина на влошката совршено ја апсорбира влагата, антибактериските својства спречуваат појава на непријатен мирис. За елегантно и безболно одење. Универзална големина.

 • Salamander Nubuck Velours Fresh спреј боја за велур и нубук - 250мл
  284,00 ден 255,00 ден

  Висококвалитетна боја за сите видови велур и нубук (груб велур). Ја освежува бојата и ја храни кожата. Погоден за сите видови кожа од велур и нубук (груб велур), може да се користи и на текстил. Спрејот се држи вертикално, се прска рамномерно од растојание од околу 20 см, на исчистената и сува површина. Пред користење задолжително заштитете ги ѓонот и др. делови од чевелот кои се во друга боја од спрејот, за да не дојде до обојување во друга боја. Спрејот користете го периодично.

 • Salamander луксузна лажица за чевли на држач инокс метал + дрво
  1.780,00 ден 1.246,00 ден

  Луксузна лажица за чевли на држач, изработена од инокс метал, дрво и кожа (видете ја сликата од производот). Внесете луксуз во вашиот дом со оваа лажица за чивли на Саламандер.

 • Salamander четка за чистење и разресување на велур кожа
  328,00 ден 265,00 ден

  Четка за велур кожа со двојна функција, чисти и разресување. Ефикасно ги чисти сите нечистотии од велур кожата. Ефиксно ја разресува велур кожата, постапка која се препорачува да се направи пред нанесување на боја за велур.

 • Tom Tailor forHER EDT
  710,00 ден1.210,00 ден

  Женски парфем Tom Tailor forHER EDT (Eau de Toilette). Tom Tailor For Her by Tom Tailor е цветен овошен мирис за жени. Врвни ноти се бергамот, праска и ѓумбир; Средните ноти се роза, фрезија и мирабела слива; Основни ноти се дабов мов, кедрово дрво и мошус. Во луксузно кристално шише дијамантско сечено и гравирано.

 • Tom Tailor forHIM EDT
  719,00 ден1.100,00 ден

  Машки парфем Tom Tailor forHim EDT (Eau de Toilette) Tom Tailor For Him од Tom Tailor е машки парфем во кој доминира мирисната нота на природна кожа, лансиран е во 2019 година. Врвни ноти на мирисот се Бергамот, Малина и Мандарински портокал; средни ноти се здравец, лаванда и божур; основни ноти се Пачули, сандалово дрво и и мирис на природна кожа. Луксузно кристално шише дијамантско сечено и резбарено.

 • Tom Tailor PURE for hеr EDT
  710,00 ден1.190,00 ден

  Tom Tailor PURE for hеr e женски парфем кој ги гали сетилата и кожата, едноставно мириса заносно! Состав на мирисната нота на женски парфем Tom Tailor PURE: Горна нота: бергамот, роза, цвет од портокал. Средна срцева нота: јасмин, мошус, килибар. Основна нота: ветивер, ванила, пачули.

 • Tom Tailor PURE Man EDT
  810,00 ден1.100,00 ден

  TOM TAILOR PURE MAN е машки парфем со освежителен мирис, кој асоцира на скапоцени моменти на среќа, смиреност и свесен начин на живот - автентичен, оригинален и едноставно чист мирис. Горна нота: бергамот, мандарина, смрека. Средни срцеви ноти: кедрово дрво, лаванда, цимет, бор. Основни ноти: мошус, мов, ванила, сандалово дрво, ветивер.

 • Tom Tailor Urban Life Man EDT
  810,00 ден910,00 ден

  Машки парфем Tom Tailor Urban Life Man EDT (Eau de Toalette). „Urban Life Man“ е стилски машки парфем кој спаѓа во групата дрвени мириси. Свеж и маженсвен, специјално создадено за модерни и самоуверени мажи кои го сакаат животот во големиот и брз град и знаат да уживаат во секој момент. Во составот доминираат мирисните ноти на освежувачките агруми, претставени со лимон, бергамот и мандарина, проследени со мирисна лаванда и ловоров лист

 • Woly IDEAL - полувлошка против лизгање на стапалото
  270,00 ден 216,00 ден

  Woly Ideal полувлошка против лизгање на стопалото во чевелот. Функција: Дополнителна удобност во модерните чевли. Погоден за чевли со високи потпетици. Спречува лизгање на стапалото напред. Овозможува дополнително стабилност во чевелот. За поголема удобност во чевли со високи потпетици. Повеќе слоеви: (1) кожа (растително штавена), (2) пеноматеријал од латекс, (3) самолеплив слој. Саполеплива, се лепи со пошироката заоблена страна нанапред во чевелот. Универзален број.