Archive for Term: Кармини за усни

 • Bell HYPOAllergenic Melting Moisture хидратантен долготраен кармин
  362,00 ден 326,00 ден

  Хидратантен долготраен кармин со кадифена мека и нежна формула која обезбедува заситен сјај со блескав ефект. Екстремно лесната конзистентност овозможува затегнато и рамномерно нанесување како да се топи. Хидратантно дејство. Дебела, заситена, еднослојна обвивка. Достапно во 6 бои.Дерматолошки тестиран. Погоден за чувствителна кожа.

 • Bell HYPOAllergenic кармин Rich Creamy
  500,00 ден 455,00 ден

  Долготраен ефект, крем-формула и интензивно покривање - сето тоа ќе го најдете во новиот кармин HYPOALLERGENIC Rich Creamy. Хидратантното дејство и сатенскиот финиш создаваат феноменален изглед со долготраен ефект. Дерматолошки тестиран производ. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление.

 • Bell HYPOAllergenic кармин Rich Mat
  500,00 ден 455,00 ден

  Ќе се вљубите во богатата формула на новиот кармин Hypoallergenic Rich Mat. Уживајте во богата боја со долготраен ефект! Се нанесува рамномерно со леснотија, создавајќи прекрасен мат ефект со нежен слој. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

 • Bell HYPOAllergenic мат течен кармин By Marcelina
  249,00 ден

  Колекција на мат течни кармини дизајнирани во соработка со амбасадорката и заштитното лице на Bell HYPOAllergenic Marcelina Zawadzka (поранешна мис на Полска), која инспирирана од светските метрополи создаде сопствена линија на мат кармини од Bell HYPOAllergenic. Кармините се интензивно пигментирани со мат ефект, обезбедуваат долготрајно покритие без да ги суши усните, сето тоа во модерни бои кои ја истакнуваат природната убавина на усните. Колекцијата има 6 нијанси: 01 - Florence, 02 - Warsaw, 03 - Las Vegas, 04 - San Francisco, 05 - Berlin, 06 - Sydney.

 • Bell Hypoallergenic пудра молив-кармин
  251,00 ден

  Молив-кармин со кадифена формула за интензивен мат ефект. Екстремно лесната текстура. Карминот остава целосна покриеност во боја по една апликација. Погоден е за чувствителна и/или кожа склона кон иритација.

 • Bell Secretale кармин Velvet lipstick
  255,00 ден

  Кармин со кадифен мат финиш,за нега на вашите усни

 • Bell кармин Classic lipstick
  165,00 ден

  Долготраен кармин со софистицирана боја на усните и елеганција со часови. Содржи екстракт од витамин Ф, ланолин и алое вера, се грижи за усните, ги омекнува, ја подобрува нивната еластичност и ги штити од пукање.

 • Bell кармин Colour lipstick
  235,00 ден

  Kармин со заситена боја со мат ефект.

 • Bell кармин Royal mat
  235,00 ден

  Кармин со мат финиш и максимална длабочина на боја.

 • Manhattan кармин All in On
  335,00 ден

  Карминот All in On на Менхетен има долготрајна формула со силен сјај со светла заситена боја и пријатно чувство. Со подлога која ги храни усните и ги прави да изгледаат измазнети и помеки.

 • Manhattan долготраен кармин Lip2Last Color&Gloss
  535,00 ден 450,00 ден

  Manhattan Lips2Last Color&Gloss е неверојатна 2 во 1 комбинација за совршени усни - долготраен кармин во неодолива боја и нежен сјај, кои ги претвораат усните во најмодерен додаток