Bell HYPOAllergenic Drop течна пудра

Bell HYPOAllergenic Drop течна пудра

626,00 ден 560,00 ден

Течна пудра кој обезбедува силно покритие и има импресивна издржливост. Лесната формула оптички ги измазнува малите брчки без да ги исуши. Погодна за сите типови на кожа.
Богата со минерали на морска вода и екстракт од семе од тиква, кои имаат смирувачки ефект и ја прават идеална за секојдневно шминкање.
Пре употреба протресете убаво и нанесете неколку капки на лицето. Нанесете нежно со прстите или со четка или тампон. Тенкиот слој обезбедува густа рамномерна покриеност.
Дерматолошки тестиран производ. Погоден за луѓе со чувствителна кожа, склона на иритација и воспаление.

Исчисти
Категории: , Ознака:

Опис

Обезбедува силно покритие и има импресивна издржливост. Лесната формула оптички ги измазнува малите брчки без да ги исуши. Погодна за сите типови накожа. Содржи двете природни состојки: богата со минерали на морска вода и екстракт од семе од тиква, кои имаат смирувачки ефект и ја прават идеална за секојдневно шминкање.
Пред употреба протресете убаво и нанесете неколку капки на лицето. Размачкајте нежно со прстите или со четка или тампон. Тенкиот слој обезбедува густа рамномерна покриеност.
Дерматолошки тестиран производ.

Дополнителни Информации

Нијанса

05 SAND BEIGE, 06 WARM BEIGE, 07 WARM PEACH, 08 GOLDEN HONEY