Bell HYPOAllergenic течен хајлајтер Liquid Glow

Bell HYPOAllergenic течен хајлајтер Liquid Glow

595,00 ден. 470,00 ден.

HYPOAllergenic Liquid Glow течен хајлајтер за светла, свежа и здрава кожа. Уникатна течна формула гарантира долготраен, живописен сјај со навлажнувачки финиш. Производот ја прави вашата кожа да изгледа светла, свежа и здрава. Хајлајтерот може да се нанесе директно на кожата, да се истакне неговиот природен сјај, или да се комбинира со течна пудра.

Категорија: Бренд:

Опис

Неговата уникатна, течна формула гарантира долготраен, живописен сјај со навлажнувачки финиш. Производот ја прави вашата кожа да изгледа светла, свежа и здрава. Хајлајтерот може да се нанесе директно на кожата, да се истакне неговиот природен сјај, или да се комбинира со течна пудра . За да добиете најспектакуларен ефект, нанесете го производот по примена на шминка. Производот не е леплив и не ги потенцира брчките или сувите дамки. Погодно е за луѓе со чувствителна и/или кожа склона кон иритација. Тестиран под надзор на дерматолог.

Бренд