Bell течна пудра Super mat

Bell течна пудра Super mat

260,00 ден 210,00 ден

Super mat течна пудра на Bell има високо покривна моќ, го изедначува тенот и ја истакнува природната убавина. Со формула збогатена со витамин Ц и Е. Мат ефектот трае со часови. Содржи и витамин Е, кој штити од слободни радикали и од предвремено стареење

Исчисти
Категорија: Ознака:

Опис

Супер мат пудра на Бел обезбедува покривање дури и на најмалите недостатоци на кожата, го изедначува тенот и ја истакнува природната убавина. Неговата формула е збогатена со витамин Ц, кој игра важна улога во одржувањето на здрава кожа. Содржи и витамин Е, кој штити од слободни радикали и од предвремено стареење. Формулата на течната пудра содржи силиконски пигменти и се разнесува совршено на кожата, без да остава дамки и слоеви, а мат ефектот трае со часови.

Дополнителни Информации

Нијанса

01, 04, 05