Life by Esprit for Her EDT

Life by Esprit for Her EDT

490,00 ден.1.100,00 ден.

Женски парфем Life by Esprit for Her EDT (Eau de Toilette). Донесете боја во вашиот живот, уживајте секој ден и уживајте во додавањето на вашите допири на светот. Парфемите Life на Esprit го овозможуваат овој уникатен животен стил и носат неочекувани и шарени моменти во животот. Мирисот се базира на добро позната класика, но плени со нова, модерна комбинација.

Отстрани
Категорија: , Бренд:

Опис

Донесете боја во вашиот живот, уживајте секој ден и уживајте во додавањето на вашите допири на светот. Парфемите Life на Esprit го овозможуваат овој уникатен животен стил и носат неочекувани и шарени моменти во животот. Мирисот се базира на добро позната класика, но плени со нова, модерна комбинација.

Женскиот парфем е сензуален и елегантен состав на цветни, овошни ноти и лесна дрвена арома. Тоа ќе му даде на својот корисник женственост и етеричност. Шишето го привлекува погледот со неговиот уникатен шарен дизајн, кој ја симболизира буквата „Е“ во името на брендот. Комбинацијата на бои на кајсија и роза, со црвен акцент, даваат елеганција.

Состав на мирисната компонента на женскиот парфем Life на Esprit:

Врвни ноти:
● јасмин боја – опијатна и слатка цветна нота со нијанси на зелена боја
● круша – слатка и фина нота

Средни белешки:
● роза – мирис со карактеристична овошна нијанса со дрвенасти, дури и нијанси на тутун
● иланг-иланг – егзотична, слатка арома со навестувања за банана и јасмин

Основни ноти:
● мошус – длабока и остра арома која додава допир на сензуалност
● пачули – слатка зелена нота, со егзотичен вкус и слаб дрвен мирис
● сандалово дрво – класична ориентална нота со длабок зелен мирис и дрвена нијанса
● ванила – слатка, пријатна и пријатна арома

Дополнителни информации

Тежина не се применува
Големина

20ml, 40ml, Сет

Бренд