Bell HYPOAllergenic Fresh Mat крем-пудра за лице

Bell HYPOAllergenic Fresh Mat крем-пудра за лице

564,00 ден 495,00 ден

За свеж и опуштен изглед. Содржаниот скроб од тапиотка обезбедува долготраен ефект на матирање. Оптички ја измазнува кожата, ги намалува порите и ги брише фините линии. Заситените пигменти собрани од маслото од јојоба имаат хидратантно дејство и овозможуваат лесна апликација. Кремастата формула совршено се прилагодува на кожата и создава прекрасен природен тен. Достапно во две нијанси: 03 – Natural beige и 04 – Tanned.
Погодно за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

Исчисти

Опис

За свеж и опуштен изглед. Содржаниот скроб од тапиотка обезбедува долготраен ефект на матирање. Оптички ја измазнува кожата, ги намалува порите и ги брише фините линии. Заситените пигменти собрани од маслото од јојоба имаат хидратантно дејство и овозможуваат лесна апликација. Кремастата формула совршено се прилагодува на кожата и создава прекрасен природен тен. Достапно во две нијанси: 03 – Natural beige и 04 – Tanned.
Погодно за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

Дополнителни Информации

Нијанса

03 – Natural beige, 04 – Tanned