Bell HYPOAllergenic Fresh руменило за лице

Bell HYPOAllergenic Fresh руменило за лице

249,00 ден.

Добијте привлечен природен свеж тен. Hypoallergenic Fresh руменило има осветлувачко дејство и нежно ги нагласува јаболчниците, давајќи им нежен сјај. Уникатната формула за оптичко мазнење ги крие сувите области и има долготраен ефект. Достапна во 2 нијанси – златна праска и ледена роза, нивната комбинација е идеална за ефектот “драпинг”. Погоден за луѓе со чувствителна кожа, склони кон иритација. Дерматолошки тестиран производ.

Отстрани
Категорија: , , Бренд:

Опис

Добијте привлечен природен свеж тен. Hypoallergenic Fresh руменило има осветлувачко дејство и нежно ги нагласува јаболчниците, давајќи им нежен сјај. Уникатната формула за оптичко мазнење ги крие сувите области и има долготраен ефект. Достапна во 2 нијанси – златна праска и ледена роза, нивната комбинација е идеална за ефектот “драпинг”. Како да се постигне овој ефект? Нанесете го руменило на горниот дел на јаболчниците, слепоочниците и над надворешноста на лакот на веѓите, следејќи ја линијата на косата и испакнатите делови на вилицата. Лесното нанесување овозможува совршено контурирање на лицето и постигнување на посакуваната заситеност на шминката. Погоден за луѓе со чувствителна кожа, склони кон иритација. Дерматолошки тестиран производ.

Дополнителни информации

нијанса

rose, peach