Bell HYPOAllergenic блескава база Primer Beauty Glow

Bell HYPOAllergenic блескава база Primer Beauty Glow

520,00 ден 450,00 ден

HYPOAllergenic Primer база подлога за блескав ефект и свеж изглед. Формула збогатена со хијалуронска киселина, екстракт од алое и светлечки рефлектирачки честички. Нанесете го прајмерот пред ставање на пудрата или користете го самостално како таков производ.

Категорија: Ознака:

Опис

Невообичаена моќ за разубавување. Благодарение на дериватот на хијалуронска киселина и специјално избраната состојка за освежување, добивате изглед на здрава и навлажнета кожа. Додавање на светлечки рефлектирачки пигментни честички овозможува да се добие светлечки ефект и свеж изглед. Екстрактот од алое делува смирувачки и против воспалитерлно. Нанесете го прајмерот пред ставање на пудрата или користете го самостално како таков производ. Тестиран под надзор на дерматолог.